OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23.08.2020 R.

1. Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert organowy. Gościmy dziś Marka Kudlickiego z Wiednia – organy i pana Adama Krużela z Regensburga – baryton. Wstęp wolny. Początek o godz. 17.00.

1. Jutro kolejne spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary i wszystkich, którzy chcą pogłębiać formację chrześcijańską.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Bartłomieja Apostoła odpust w Sitańcu, w środę uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą o godz. 7.00 i o 18.00. Po Mszach św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu. W czwartek – św. Moniki, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
    3. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego odbywać się będzie w przyszły poniedziałek. Prosimy rodziców, by zaplanowali spowiedź ich dzieci.

1. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, czyli o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. W Łuszczaczu o godz. 8.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont naszego Sanktuarium: po 500 zł. – z Lublina i z Krasnobrodu: z Majdanu Wielkiego – 400 zł., po 200 zł. – z Hutkowa, z Tarnowa, z Rzeszowa, z Bielska Białej i 3 razy z Krasnobrodu; po 100 zł. – z Kalinowic, z Tereszpola, z Zamościa, z Wiednia i z Podklasztoru oraz dwa razy z Zamościa po 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary kolejny raz od tych samych osób: z Biłgoraja – 1500 zł., z Krasnobrodu – raz 500 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Małoniża k. Łaszczowa – 300 zł., z Warszawy i Łabuń po 100 zł. i z Zamościa – 50 zł. Jak widzicie trwają prace przy obróbkach blacharskich i na elewacji na dzwonnicy. W budynku po starej gminie zalane są już stropy i dokonane są wylewki na parterze. Trwa ocieplanie ścian styropianem i będą wykonywane prace przy montażu okien dachowych i krycie blachą. Odnawiamy też ołtarz polowy.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 6 zł.
    3. W sklepiku w korytarzu klasztoru można zaopatrzyć się w ciekawą lekturę duchową i czasopisma.
    4. Dziękujemy paniom z Wólki Husińskiej, które sprzątały Sanktuarium i otoczenie po odpuście Wniebowzięcia NMP. A strażakom z Wólki Husińskiej wyrażamy także wielką wdzięczność za wszelką pomoc w trakcie odpustu św. Rocha. Dziękujemy też harcerzom i pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej za posprzątanie terenu przy kaplicy św. Rocha po odpuście.
    5. W dniu 13 września w niedzielę odbędą się Dożynki Diecezjalno-Gminne – prosimy, aby każda wioska przygotowała wieniec i dary ołtarza.
    6. W dniach 11 – 12 września organizowana jest pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy. Wyjazd 11 września o godz. 13.00 z podwórza kościoła. Powrót 12 września w godzinach wieczornych. Koszt z noclegiem – 140 zł.. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy legionistów i sympatyków legionu oraz wszystkich chętnych..
    7. Modlitwa do Pani Roztocza