OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.12.2018 r.

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i o godz. 17.00 nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

II. W tym tygodniu:

1. W poniedziałek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzeniajest to dzień oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 9.00 będzie Msza św. za naszych bliskich zmarłych, których polecamy Panu Bogu w modlitwach wypominkowych. To takie „łamanie się opłatkiem modlitwy” z naszymi [przodkami. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, wypełnione składamy w zakrystii u księży. Czytanie wypominków zaczniemy już od godz. 8.30. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą poprzedza wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych. Pasterkę w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
  1. We wtorek uroczystość Narodzenia PańskiegoMsze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych w porządku tradycyjnym.
  2. W środę – 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 13 stycznia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na tzw. kapłański fundusz zdrowotny.
  3. W czwartek – 27 grudnia –  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Na Mszach św. będzie poświęcenie wina.
  4. W piątek – 28 grudnia – święto  św. Młodzianków. Wspominamy pomordowane przez Heroda dzieci. Herod miał nadzieję, że wśród nich zamorduje także Jezusa, widział w Nim przyszłego władcę.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Wypada uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

1. Spowiedź święta dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie w poniedziałek – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. W poniedziałek w dniu wigilii wieczorem kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela” w cenie 5 zł., do którego dołączony jest kalendarz na 2019 rok. Są również kalendarze naszej parafii. Zostało jeszcze kilka świec „Caritas” w cenie 5 zł. U siostry Jadwigi są też kalendarze oraz ciekawe książki. Jest też nowy numer miesięcznika „Egzorcysta”.
  3. Przypominamy o Jasełkach Bożonarodzeniowych.
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy wizytę duszpasterską.
    1. Piatek (28 grudnia)od godz. 8.30Wólka Husińska – 4 księży (z obu stron), Husiny – 1 ksiądz , od godz. 15.00Przejma, Figarnia – 1 ksiądz i Zielone – 4 księży.
    2. Sobota (29 grudnia) od godz. 9.00Łuszczacz i Róża.

Przy okazji wizyty duszpasterskiej będzie możliwość złożenia ofiary na kościół oraz ofiary dla księży. Będziemy wdzięczni, jeśli przy składaniu daru zaznaczycie, co ma być ofiarą na kościół, poinformujecie kapłana i podacie imię i nazwisko ofiarodawcy. Tegoroczne ofiary przeznaczamy na to wszystko, co nas czeka w przyszłym roku. Planujemy m.in. wymianę dachu na klasztorze i kontynuowanie elewacji kościoła i dzwonnicy klasztoru oraz kontynuowanie odwonienia klasztoru.

1. Bardzo prosimy wszystkich o zamykanie drzwi wejściowych do kościoła i klasztoru.
  2. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego