OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.01.2021 R.

1. Dzisiaj przypada Niedziela Słowa Bożego.

1. W poniedziałek Świętem Nawrócenia Św. Pawła kończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

1. W kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na Podzamku o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Kolęd, który poprowadzi Krasnobrodzki Gospel. Jesteśmy tam zaproszeni.

1. Bóg zapłać za ofiar złożone na remont Sanktuarium i prace prowadzone przy budynku po Starej Gminie; bezimiennie z Hutkowa – 5000 zł., rodziny z Krasnobrodu – dwa razy po 500 zł., z Wólki Husińskiej z podziękowaniem za wyzdrowienie z covidu – 500 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 300 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 10 zł. – z zaznaczeniem, że to na tacę. Z Kwidzynia – 100 zł., z Zamościa 90 zł. i 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom.
    2. Pragniemy serdecznie podziękować za spotkania w trakcie wizyty duszpasterskiej. Przede wszystkim za zrozumienie i stosowanie się do naszych propozycji, by zachować środki ostrożności w związku z pandemią koronowirusa. Przypomnijmy to, co ogłaszaliśmy przed tygodniem: Rozważając racje za i przeciw wizyty duszpasterskiej postanowiliśmy nie rezygnować z tej pięknej i jakże głębokiej tradycji. Pan Jezus stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Jako że jest Miłością, pragnie być zapraszany, by mógł błogosławić i chronić przed złem. Dlatego wizyta duszpasterska, to takie przejście Pana Jezusa po naszych rodzinach.

Proponujemy, by – jak to było w naszej parafii – wychodzić po kapłana. Unikajmy witania się poprzez podawanie rąk. W tym roku wyjątkowo ograniczmy wizytę do modlitwy, pokropienia wodą święconą i do kapłańskiego błogosławieństwa. Gdyby ktokolwiek obawiał się przyjęcia kapłana z różnych względów może przyjąć go przed domem lub w ogóle nie zapraszać. Prosimy też by, jeśli w domu ktoś choruję lub jest na kwarantannie, poinformować o tym przez okno. Wówczas kapłan pobłogosławi rodzinę.

Tradycyjnie, jeśli ktoś zechce złożyć dar ofiarny na prace prowadzone w parafii lub na kolędę, to prosimy o zaznaczenie tego. Niech Matka Boża czuwa nad nami.

I tu – musimy dodać – jesteśmy bardzo wdzięczni za hojność serc, która przejawia się w ofiarach składanych na remont naszego Sanktuarium. Za te ofiary będziemy mogli już całkowicie spłacić remont dachu na klasztorze.

1. A oto plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

Niedziela 24 stycznia –          od godz. 14.00 Leśna – 2 kapłanów; Sosnowa 1 k.; Słoneczna – 1 k.

Poniedziałek 25 stycznia –    od godz. 9.00  – Niemirówek – 2 kapłanów z obydwu stron

od godz. 9.00 – Majdan Wielki I Przerwa 2 kapłanów od obydwu stron

od godz. 15.30 – Rocha, Łastowieckiego, Kościuszki i Zapiasek – 2 k.

od godz. 15.30 – Wczasowa i Sikorskiego – 1 k.– od strony Wczasowej

Wtorek 26 stycznia –             od godz. 9.00 – Majdan Wielki II i III Przerwa i Saki: dwóch kapłanów od p. Korgi i dwóch od strony Majdanu Małego.

od godz. 15.30 – Lelewela – 2 k. od strony Szuru i 1 k. od ośrodka zdrowia

od godz. 15.30 – Lelewela blok – 1 kapłan

Środa 27 stycznia –               od godz. 9.00 – Szur – 1 kapłan

od godz. 9.00 – Figarnia i Przejma – 1 kapłan

od godz. 9.00 – Modrzewiowa  – 1 kapłan

od godz. 9.00 – Świerkowa – 1 kapłan

od godz. 15.30 – Mostowa, Rynek i Nadrzeczna – 1 kapłan

od godz. 15.30 – Cicha i Mickiewicza 1 kapłan

Czwartek 28 stycznia –         od godz. 9.00  – jeden kapłan na Szkolną i potem  na Wolności

od godz. 15.30 – Łąkowa – 1 kapłan

od godz. 15.30 – Partyzantów od Kościuszki do zalewu – 1 kapłan

od godz. 15.30 – Targowa 1 kapłan

1. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 6 zł.
  2. I jeszcze komunikat: Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.
  3. W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych oraz zorganizowane zostaną zbiórki do puszek, zaś ofiary złożone Księża Proboszczowie przekażą bezpośrednio na konto Caritas Polska. Przy wyjściu będzie można złożyć dar do koszyczka.
  4.  Modlitwa do Pani Roztocza.