OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.03.2019 r.

1. Dziękujemy ks. Stanisławowi Zającowi za wygłoszone słowo i za zaangażowanie w odnowie i ewangelizacji parafii.
    2. Wkraczamy już w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy pamiętam o uczestnictwie w nabożeństwach wielkopostnych? Czy podjąłem już postanowienia wielkopostne?
    3. Gorzkie Żale w Sanktuarium odprawiamy rano o godz. 8.45 i po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św.

1. Jutro, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. Z tej racji w tym dniu będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji. Druki wyłożone są na bocznych ołtarzach. Do złożenia przynosimy tylko część z wypełnionymi danymi. Porządek Mszy Świętych w naszej parafii jest następujący: Sanktuarium w Krasnobrodzie – 7.00, 9.00, 10.30, 17.00. Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00. WH – godz. 9.30. Łuszczacz – godz. 16.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Hutków – godz. 16.00. Wszystkich Parafian zapraszamy do jak najliczniejszego uczestnictwa we Mszy św.
  2. Droga Krzyżowa w Sanktuarium będzie w piątek o godz. 16.00. Po której odprawiona zostanie Msza św. i ucałowanie relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

1. W kościele parafialnym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi O. Michał Mrozek – Dominikanin z Warszawy. Oto plan Rekolekcji (odczytać – program rekolekcji).
    2. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych, za wyjątkiem Łuszczacza, gdzie Msza św. odprawiona zostanie o godz. 8.00.
    3. Gorzkie Żale o godz. 8.45 i po Sumie, a w Łuszczaczu po Mszy św.

1. Bóg zapłać za wielkie zrozumienie i za ofiary złożone na tacę w ubiegłym tygodniu. Taca była ponad dwa razy większa.  Ponadto na konto parafii wpłynęła ofiara z Tomaszowa – 2000 zł. i zostały złożone bezimiennie: rodzina z K-du jako dziesięcina – 800 zł., rodzina z Zamościa – 200 zł. i z MW  200 zł. z Hutkowa – 100 zł. i z K-du – 100 zł. oraz  na kwiaty do Grobu Pana Jezusa:  – KŻR Zofii Dziura z Zielonego – 200 zł., rodzina z Zamościa – 100 zł. i bezimienna – 100 zł.
    2. Zostało założone rusztowanie na wieżyczkę na kościele po to, by sprawdzić i ewentualnie naprawić ubytki. Trwają prace przy oczyszczaniu strychu klasztoru i kanałów kominowych. Rozpoczęto prace przy wzmacnianiu krokwi tak, by móc wykonać wieniec żelbetowy na murze i dać nowe murłaty.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. U s. Jadwigi możemy nabyć nowy numer miesięcznika „Egzorcysta” oraz ciekawe książki.
    4. Dziś w Narodowym Dniu Życia przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszek dar ofiarny na budowę Rodzinnego Domu – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego na rzecz osób dorosłych z niepełnosprawnościami przez Stowarzyszenie „Krok za krokiem”. Dziś też w Krasnobrodzkim Domu Kultury o godz. 15.00 odbędzie się koncert poświęcony tej idei.
    5. Jak informowaliśmy wcześniej, ks. Prałat Roman Marszalec po wypadku potrzebował aż 4 litry krwi. To mu uratowało życie. Apel o oddawanie krwi spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Za tydzień będzie można oddać krew. Stacja będzie w naszym Domu Pielgrzyma. Mogą oddawać krew osoby w wieku 18 – 65 lat. Jak się przygotować: 1) przyjść wypoczętym. 2) Dzień wcześniej wypić ok. 2 l. płynów bez alkoholu. 3) Zjeść lekki ubogotłuszczowy posiłek, 4) wziąć ze sobą koniecznie dowód osobisty i 5) zarezerwować czas ok. 1 godz.
    6. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.