OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.04.2022

I. W dniu dzisiejszym – Niedziela Miłosierdzia Bożego – Patronalne Święto Caritas.

1. Z racji ostatniej niedzieli kwietnia Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu grzebalnym. Kartki wypominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych.
    2. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz Diecezjalnej Caritas. Do przeprowadzenia zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
    3. Zapraszamy serdecznie na godz. 15.00 do naszego Sanktuarium na uroczyście sprawowaną Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Chcemy w ten sposób uczcić Boga bogatego w miłosierdzie.

1. Jutro przypada święto św. Marka Ewangelisty. We wtorek będziemy celebrowali uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci św. Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. W piątek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
    2. W sobotę, 30 kwietnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będą codziennie o godz. 17.30. Gorąco prosimy, by kontynuować śpiew Litanii w kościołach filialnych i przy krzyżach i figurach.
  2. Przyszła niedziela będzie też obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  3. Zebranie rodziców dzieci klas III przed Pierwszą Komunią św. będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Hutkowa – 50 Euro i 100 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Kraśnika i z Szewni Dolnej – po 200 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Kalinowic – 2000 zł., z Norwegii jako dziesięcina – 525 zł., z Kwidzyna – 200 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 100 zł. i z Zamościa – dwa razy po 50 zł. Niech Pani Krasnobrodu wynagrodzi.
    2. W tym tygodniu chcemy zakończyć prace zabrukowania podwórka i powoli kończymy prace przy zmianie pokrycia dachu na budynkach gospodarczych. Mamy już ułożoną posadzkę w zakrystii i skarbcu, trwają prace przy malowaniu ścian. W dalszym ciągu trwają prace przy wymianie instalacji. No i rozpoczęliśmy tynkowanie ścian klasztoru od strony ogrodu.
    3. Serdeczne Bóg zapłać osobom z Zielonego za segregację i wywóz śmieci z cmentarza. Pracowali w piątek: z ciągnikami byli: Ryszard Jarczak i Bogdan Skóra. Segregowali i ładowali śmiecie: Alina Najda, Dorota Skóra, Irena Umińska, Sławomir Buczak, Jerzy Dziura i Tadeusz Kusiak. W sobotę z ciągnikami byli: Jerzy Kawka i Jan Kostrubiec. Segregowali i ładowali śmiecie: Bernadetta Budzyńska, Lucyna Kawka, Alina Kłyż, Radosława Kozieł, Ewa Majdanik, Halina Nizio, Bogdan Budzyński, Mieczysław Budzyński, Stanisław Gęborys, Jerzy Mazurek, Tadeusz Piwko, Marian Skóra i  Paweł Złotucha,
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 8 zł.
    5. Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu:

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.