OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.11.2018 r.

1. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Kościół Katolicki obchodzi dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu: „O Jezu najsłodszy”. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
  2. Gościmy dziś Katolickie Radio Zamość. Dziękujemy ks. dr Piotrowi Brodziakowi za wygłoszone Słowo Boże, a wam za wszelkie ofiary składane na rozwój tej instytucji.

1. W piątek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła.
  2. Różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych codziennie o godz. 16.20.
  3. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie po Mszy św. wieczornej.

1. Pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas który ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Zachęcamy wiernych do podejmowania zobowiązań w walce z nałogami i złymi przywiązaniami do grzechu.
  2. Pierwsza Msza św. w niedziele Adwentu będzie o godz. 6.00. Jest to nawiązanie do dawnej tradycji Mszy św. o Matce Bożej w Adwencie zwanych roratnimi. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tej Mszy św., a szczególnie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę nie będzie więc Mszy św. o godz. 7.00. Kolejne Msze św. będą bez zmian czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc grudzień.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz naszej parafii.
  2. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł. oraz miesięcznik „Nasza Arka”. Są też do nabycia książkowe kalendarze rolnicze w cenie 26 zł., z wieńcami dożynkowymi i kalendarze KRZ oraz nasze parafialne.
  3. W zakrystii możemy już nabywać Wigilijne Świece Caritas w cenie 5 zł, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
  4. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w II Niedzielę Adwentu. Porządek będzie taki sam jak w minionych latach. Bardzo prosimy o modlitwę w ich intencji.
  5. W ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zbierane są dzisiaj w różnych miejscach naszego Miasta dary rzeczowe takie jak: artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości, zabawki, książki, artykuły szkolne. Nie są zbierane pieniądze. Zbiórce darów w Krasnobrodzkim Domu Kultury towarzyszył będzie koncert, na który biletem wstępu są słodycze zbierane dla biednych dzieci. Początek koncertu o godz. 15.00. Szczegóły dotyczące zbiórki darów i koncertu umieszczone są na plakatach i w Internecie. Jednocześnie informujemy, że zebrane dary wydawane będą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie od 11.2018r. od godz. 9.00.
  6. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyte te sprzęty można składać na podwórku pod spichlerzem do najbliższej środy. W czwartek o godz. 11.00 mają je zabrać. Przychody z akcji wspomogą zakup działalność polskich misjonarzy w Afryce.
  7. Prosimy dzieci, które uczęszczały w październiku na nabożeństwa różańcowe, by zgłosiły się zaraz po Mszy św. do zakrystii.