OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Przeznaczone są na budownictwo naszej diecezji i pozostają w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za obfite ofiary złożone tydzień temu.
    2. I Komunia św. dzieci klas III będzie na Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

1. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają dni modlitw o urodzaje..
    2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w Sanktuarium o 17:30 a w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych o ustalonej porze. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w poniedziałek i w środę o godz. 16.15. Spowiedź dla kandydatów, ich rodziców, świadków bierzmowania, a także chrzestnych i rodzeństwa w środę o godz. 17.00.
    4. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
    5. W czwartek w Majdanie Wielkim odbędą się uroczyste obchody kolejnej rocznicy nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.30 w kościele filialnym św. Brata Alberta..
    6. Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek i będzie po Mszy św. wieczornej. Każdego dnia będziemy prosili o poszczególne dary Ducha Świętego.
    7. Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do naszego Sanktuarium będzie w piątek i rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 10.00. O godz. 11.30 będzie uroczysta Eucharystia. Tego też dnia o godz. 16.00 ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym roku do sakramentu bierzmowania przystąpi 130 osób. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
    8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
    9. Święcenia kapłańskie odbędą się w Katedrze zamojskiej w sobotę o godz. 10.00.
    10. Jest to też I Sobota miesiąca. Będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie po Mszy św. wieczornej.

III. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W Sanktuarium będziemy gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 12.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. mgr. lic. Andrzeja Łuszcza, dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji, a potem procesja różańcowa do „Kaplicy na Wodzie”. A tam m.in. rozstrzygnięcie V edycji „Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych” Katolickiego Radia Zamość oraz prezentacja dorobku artystycznego: wierszy, śpiew pieśni i poczęstunek regionalnymi potrawami. Z tej też racji nie będzie procesji eucharystycznej przy Sanktuarium.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie z Krasnobrodu – 1000 zł. pani emerytka z Krasnobrodu – 100 $ oraz 6 razy po 100 zł. Na konto wpłynęła ofiara z Jarosławca – 200 zł. Niech Bóg przesz wstawiennictwo Pani Roztocza błogosławi ofiarodawcom. W tym tygodniu będziemy zalewali betonem wieniec spinający mury pod dachem i czekamy na odpowiednią pogodę, by złożyć wieżyczkę na kościele.
    2. Zwracam się do ojców kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijnych. Chcemy uprzątnąć Kalwarię. Zapraszam na wtorek na godz. 16.00.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł.
    4. U Siostry Jadwigi jest wiele ciekawych książek i pamiątek.
    5. Rada rodziców, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Krasnobrodzie zapraszają wszystkich na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 2 czerwca, w przyszłą niedzielę o godz. 14.00 przy budynku szkoły. W programie: loteria fantowa z główną nagrodą (rower), konkursy, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, degustacja potraw regionalnych i słodyczy i wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakatach.I. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej o urodzaje.