OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 26.07.2020 R.

1. O godz. 12.00 na cmentarzu grzebalnym będzie uroczysta Msza św. za zmarłych. Przewodniczyć jej będzie i słowo Boże wygłosi J.E. Abp Wacław Depo. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży.
    2. Po Mszy św. jest poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa. Myślą ogarniamy wszystkie pojazdy, które chcemy, by były poświęcone. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie jednak kropienia samochodów wodą święconą. Za wsze przy okazji poświęcenia samochodów były zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy. Gdyby dzisiaj ktoś mógł złożyć taka ofiarę, to można to uczynić przy wyjściu składając datek do koszyczka.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Martę, w piątek – św. Ignacego z Loyoli, w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego.
    2. W tym tygodniu wypada I-sza sobota miesiąca. Uroczyste zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu będzie po Mszy św. o godz. 18.00. zapraszamy już na godz. 17.00, by zapisać wszystkie intencje na Aktach Zawierzenia.
    3. Spowiedź przed odpustem w Dominikanówce będzie w sobotę o godz. 19.00.

1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Majdanu Wielkiego.
    2. A w Dominikanówce uroczysty odpust ku czci św. Dominika o godz. 12.00.
    3. W niedzielę wyrusza z naszej Diecezji Piesza Pielgrzymka Zamojska na Jasną Górę.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium zwłaszcza w ostatnią niedzielę. A poza tym: rodzina z Kaczórek – 500 zł., rodzina z Żółkiewki – 300 zł., dziecko I Komunijne – 200 zł. i 100 zł., po 200 zł. – z dwa razy z Poznania, 3 razy z Krasnobrodu i raz z Zamościa, po 100 zł. – z Krasnobrodu, z Biłgoraja i z Sawina k. Chełma, z Hutkowa – 60 zł., z Krasnobrodu i z Niemirówka po 50 zł. Na konto parafii wpłynęła ofiara z Krasnobrodu – 100 zł. i 50 zł. oraz z Biłgoraja – 100 zł.. W tym tygodniu zostały już położone rynny i łaty pod dachówkę na dzwonnicy,  już też niemal połowa elewacji dzwonnicy od strony wirydarza jest zrobiona. No i jak widać trwają intensywne prace przy starej gminie.
    2. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 6 zł. U Siostry Jadwigi jest wiele ciekawych pozycji książkowych, m.in. reprint książki z 1753 r. „Pustynia w raj zamieniona” ukazujący pierwszych sto lat naszego Sanktuarium. Jest też numer miesięcznika „Egzorcysta” i wiele pamiątek.
    3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas trzeźwości narodu Polskiego. Episkopat Polski zachęca do abstynencji od napojów alkoholowych.
    4. Dziękujemy tym, którzy wywozili śmiecie z cmentarza grzebalnego: w piątek z Dominikanówki – cztery osoby były z ciągnikami i czterech mężczyzn pracowało przy ładowaniu śmieci. W sobotę – po jednej osobie z ciągnikami byli panowie z Borków i z Szuru. Pomagali przy ładowaniu śmieci: dwóch panów z Borek i jeden z Szuru. Nie było nikogo do pracy z Grabnika, a przecież cmentarz służy także tamtejszym mieszkańcom.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.