OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.03.2021 R.

1. Przypominamy o obowiązujących zarządzeniach władz państwowych i wszelkich wskazówkach instytucji sanitarnych dotyczących troski o nasze bezpieczeństwo – chodzi tu o obowiązujące limity osób mogących gromadzić się w kościołach na liturgii, obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowaniu odpowiedniego dystansu, dezynfekcji rąk, ograniczeniu do minimum kontaktów, które nie są konieczne. Zapraszamy do uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz Sanktuarium i na celach klasztoru.
    2. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy palmy.

1. Uwaga, już od jutra Msze św. popołudniowe w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 18.00.
    2. Zasadniczo odwołujemy odwiedziny chorych. W przypadkach szczególnych prosimy zwracać się do kapłanów naszej parafii. Odwiedziny byłyby w piątek.
    3. Do spowiedzi będzie można przystąpić od poniedziałku do czwartku z rana i wieczorem w czasie trwania Mszy św. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę godzinę przed rozpoczęciem nabożeństw.
    4. Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty nie odprawia się Mszy pogrzebowych. W razie pogrzebu modlitwy odmawiane są bez śpiewu, a Msza św. zostanie odprawiona w innym czasie. Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne – trzy święte dni, jedno wydarzenie Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa.
    5. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia kapłaństwa, Eucharystii i przykazania miłości. Msza Krzyżma w katedrze zamojskiej o godz. 10.00 celebrowana będzie pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego. W naszym Sanktuarium Mszę św. Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Nie będzie obrzędu umycia nóg. Po Mszy św. kościół będzie otwarty do godz. 21.00 i będzie można adorować Pana Jezusa w Ciemnicy. Zapraszamy i jako kapłani prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę za nas.
    6. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Kościół będzie otwarty od godz. 7.00. O godz. 17.00 będą rozważania Drogi Krzyżowej w Sanktuarium. O godz. 18.00 nastąpi celebracja Liturgii Wielkiego Piątku. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
    7. Symboliczny grób Pana Jezusa będzie sporządzony przy ołtarzu głównym, by móc adorować Pana Jezusa także poprzez łącze internetowe. Kościół będzie otwarty przez całą noc. Zaproszenie mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic na konkretne godziny. (patrz niżej) Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w grobie. Nie będzie pełnienia służby przez strażaków.
    8. WIELKA SOBOTA – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, że jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa.
    9. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w naszym Sanktuarium odbędzie się w godz. od 8.00 do 12.00! Uwaga! Co pół godziny: 8.00, 8.30, 9.00, 9.30 i tak dalej do 12.00. Prosimy ustawiać się wewnątrz Sanktuarium i na zewnątrz. Na wioskach w następującym porządku:

I Ksiądz – godz. 9.00 Figarnia; 9.20 Zielone; 10.00 Łuszczacz; 10.30 Wólka Husińska; 11.00 Szur

II Ksiądz – godz. 9.00 Dominikanówka; 9.15 Klocówka; 9.30 Niemirówek; 10.00 Kol. Partyzantów; 10.15 Zaboreczno.

III Ksiądz – godz. 9.00 DPS; 9.15 Majdan Wielki; 9.30 Majdan Mały; 10.00 Hutków

1. Uroczystą celebrację WIGILII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO rozpoczniemy w sobotę o godz. 19.00. Rozpocznie się od poświęcenia ognia. Jest to najuroczystsza celebracja w całym roku liturgicznym. Zapraszamy. Z tej racji, że nie będzie strażaków, nie będzie też czuwania nocnego z soboty na niedzielę.
  2. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Będzie tylko przejście i pobłogosławienie Najświętszym Sakramentem wiernych w Sanktuarium i na zewnątrz przy biciu dzwonów zwiastujących, że Pan Jezus zmartwychwstał. Pozostałe Msze św. w Sanktuarium o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.00. W kościołach filialnych tak jak zawsze.
  3. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. w Sanktuarium i na kaplicach odprawimy w porządku niedzielnym.

III. Inne:

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: bp Mieczysław Cisło – 5000 zł., z Krasnobrodu – raz 3000 zł., dwa razy po 200 zł. i dwa razy po 50 zł., z Obszy – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja i z Lublina – po 1000 zł., z Kolbuszowej – 500 zł., z Krasnobrodu – 300 zł., 170 zł., 150 zł. i dwa razy po 100 zł., z Zamościa – raz 200 zł. i trzy razy po 50 zł., ponadto po 100 zł. z Dominikanówki, z Kwidzyna i z Olsztyna.
    2. Na kwiaty do Grobu Pańskiego: Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca – 150 zł., Legion Maryi – 200 zł., dwa razy z Krasnobrodu po 100 zł. i raz – 200 zł., trzy osoby z MM po 50 zł., jedna z Krasnobrodu – 50 zł., KŻR Danuty Łyta z Krasnobrodu – 120 zł., KŻR z Teresy Górnik z WH – 110 zł. dla kaplicy i tyleż dla Sanktuarium i inne KŻR z WH – 135 zł.
    3. Zapraszam, kto może do zgrabienia liści i patyków z cmentarza przykościelnego na poniedziałek od godz. 8.30.
    4. Bóg zapłać osobom z Zielonego, z Przejmy i z Figarni za zmianę pokrycie blachą stacji na Kalwarii, jak też osobom Borków.
    5. Dziękujemy właścicielom Marketu za pomoc przy rozprowadzeniu świec Caritasu. Pamiętajmy też, by wspierać polską gospodarkę i kupować przede wszystkim polskie produkty, najlepiej w rodzimych sklepach.
    6. Jest do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 6 zł.
    7. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.

Plan nocnej adoracji przy Grobie Pańskim z W. Piątku na W. Sobotę 2021 r.

– 20.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno oraz ul. Partyzantów, Mostowa i Targowa,

– 21.00  – Niemirówek oraz ul. Kościuszki i Sikorskiego

– 22.00 – Klocówka oraz ul. Leśna, Sosnowa, Modrzewiowa i Świerkowa