OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.10.2018 r.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. Wypada rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego dokonał w 1699 roku (12 lipca) bp sufragan lwowski obrządku ormiańskiego Deodat Nersesowicz. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na odnowienie naszego Sanktuarium
    2. Po Sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
  2. W tym tygodniu:
    1. Porządkujemy groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywożenie śmieci będzie we wtorek i środę. Do tej czynności kolejka wypada we wtorek: na mieszkańców Adamowa, a w środę na mieszkańców Zielonego numery 1 – 50 i Podzamku. Prace rozpoczynamy o godz. 8.00. Ci, którzy nie mają ciągników pomagają przy ładunku śmieci. Prosimy również kobiety o pomoc w segregacji śmieci.
    2. Nabożeństwa różańcowe do środy będą o godz. 16.30. Natomiast w listopadzie będzie to różaniec połączony z czytaniem wypominków i będzie codziennie także o godz. 16.30. Zapraszamy.
    3. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Sumie procesja żałobna na cmentarz. Zakończenie procesji przy grobach żołnierskich, gdzie zostanie odczytany modlitewny apel poległych. Po procesji poświęcenie pomników i krzyży – rozpoczęcie od strony szkoły. O godz. 18.00 na cmentarzu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za poległych na wojnach, pomordowanych w obozach niemieckich, łagrach sowieckich i za zmarłych, którzy kiedykolwiek brali udział w tym nabożeństwie. Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie modlitw przy grobach kapłanów, tuż za główną bramą. W czasie procesji niesiemy lampiony. Serdecznie zapraszamy.
    4. W piątek – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 00 żałobna procesja na cmentarz, zakończenie przy Pomniku Powstańców z 1863 r. Po procesji poświęcenie krzyży i pomników. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie ma Mszy św. w kościołach dojazdowych.
    5. Jest to też I piątek miesiąca. I uwaga: na godz. 16.30 zapraszamy wszystkie rodziny, z których ktoś odszedł do Pana od ubiegłorocznego Dnia Zadusznego. Będziemy imiennie wyczytywali tych zmarłych i zapalali symboliczny znicz.
    6. W tym tygodniu jest też I sobota miesiąca..
  • W przyszła niedzielę:
    1. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie i w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na listopad.
  1. Inne:
    1. W dniach 1 – 8 listopada zyskujemy odpusty zupełne za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu:

1. stan łaski uświęcającej, czyli wolność od grzechu ciężkiego. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi św.
  2. nabożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego,
  3. odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
  1. Odpust zupełny można także uzyskać w Dniu Zadusznym przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie wyżej podanych modlitw. W związku z tym niech w Dniu Zadusznym będą otwarte wszystkie kaplice dojazdowe i kościół parafialny. Jednorazowo można uzyskać odpust tylko dla jednego zmarłego.
  2. Kartki wypominkowe znajdują się w kościele na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży. Nie składamy kartek wypominkowych na tacę.
  3. Różaniec wypominkowy za zmarłych przez cały listopad odmawiamy przed Mszą św. wieczorową o godz. 16.30. W soboty zaś po Mszy św. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  4. Na korytarzu przy wejściu do kościoła możemy podziwiać wystawę prac konkursowych pt. „Jan Paweł – Papież z dalekiego kraju”.
  5. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 12 – 3.01.2019 r. Zapisy w zakrystii.
  6. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł, oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc listopad w cenie 4 zł.
  7. W sklepiku u s. Jadwigi możemy nabywać kalendarze lubelskie, a w zakrystii są jeszcze Kalendarze Katolickiego Radia Zamość oraz kalendarze rolnicze – książkowe i ścienne z wieńcami dożynkowymi. Polecamy też kalendarze z naszego Sanktuarium.