OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29.03.2020 R.

1. Przeżywamy niespotykany dotychczas w historii współczesnej czas pandemii koronawirusa. Cały świat zatrzymał się. Oby był to też czas refleksji nad sensem życia i nawracania się do Boga.
    2. Wchodzimy w drugi okres Wielkiego Postu. Od dziś zasłaniamy w kościele wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej. Stąd jeszcze większa zachęta do tego, by rozważać mękę naszego Zbawiciela. Możemy to czynić w naszych domach łącząc się przez media z naszym Sanktuarium. Gorzkie Żale w niedzielę o 8.40 i po Mszy św. o godz. 12.00. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00.

1. Od środy – 1 kwietnia Msze św. wieczorne w niedzielę i w dni powszednie będą o godz. 18.00.
    2. Wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Łączmy się przez Internet z nabożeństwami, które będą sprawowane w Sanktuarium. W czwartek Nowenna ku czci św. Jana Pawła II, w piątek będzie dyżur w konfesjonale od godz. 14.00 do zakończenia Mszy św. wieczornej i co jakiś czas Komunia św. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i odnowienie Aktu Zawierzenia też przez Internet.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa

1. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które przypominają gałązki, słane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa – Mesjasza.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i na – jak ktoś napisał – na tacę: właściciele Stacji Paliw w MW – 500 zł., bezimiennie z Lublina – 2000 zł., z Kolonii Suchowola – 500 zł., z Krasnobrodu – raz 500 zł. dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Podklasztoru – 150 i 100 zł., z Majdanu Wielkiego – 250 zł., z Warszawy, Zamościa i Tomaszowa Lub. Po 100 zł.
    2. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa – KŻR Krystyny Guzowskiej z Krasnobrodu – 280 zł. KŻR Heleny Buryło z Klocówki – 200 zł. i bezimiennie z Podklasztoru i Nowej Wsi po 100 zł..
    3. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 6 zł.
    4. Jak każdego roku są świece zwane paschalikami i baranki czekoladowe Caritasu na stół wielkanocny. Można je nabyć w zakrystii i będą wystawione w Markecie w Krasnobrodzie.
    5. Modlitwa.