OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.11.2020 R.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny, a zarazem Nowy Rok Duszpasterski. Jego hasłem są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Czyńmy dobre postanowienia, które pomogą nam bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Msza św. roratnia będzie o godz. 7.00.
    2. Na Mszy św. o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki wigilijne. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy życzliwych ludzi, aby roznieśli je po rodzinach naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z dokończeniem remontu dachu na klasztorze i wykańczaniem robót przy „Starej gminie”.

1. Andrzej kończy kwarantannę w środę, dlatego będzie już mógł sprawować Mszę św. w czwartek wieczorem i kościół będzie już otwarty. Ks. Proboszcz i ks. Krzysztof kończą kwarantannę w czwartek. Od piątku rana wracamy do publicznego odprawiania Mszy św. i nabożeństw. Dziękujemy za wszelką pomoc w tym trudnym dla nas czasie. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji ks. Prałata Romana, który jest w szpitalu.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego.
    3. Wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie specjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    4. Wypada I piątek miesiąca. Msze święte ku czci NSPJ o godz. 7.00, 7.30 i 17.00. Spowiedź przed Mszą św.
    5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i różaniec wynagradzający temuż Sercu. Spowiedź już od 16.30.

1. W zwyczajnym czasie rozpoczynalibyśmy rekolekcje adwentowe. Miał je prowadzić Ojciec Dominikanin. Niestety z racji obecnych warunków musieliśmy je odwołać. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach wieczornych w czasie Adwentu lub łączenia się z nami poprzez Internet. Będziemy zgłębiali Słowo Boże i będziemy służyli w konfesjonale.
    2. W przyszłą niedzielę będą Msze św. w kościołach dojazdowych. Msze św. tam będą sprawowane w intencjach z dnia dzisiejszego.
    3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii.
    4. Nie będzie też spotkania ze św. Mikołajem. Poprosilimy go, by odwiedził dzieci w ich domach rodzinnych.
    5. Przypominamy, że w niedziele Adwentu pierwsza Msza św. jest o godz. 6.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: bezimiennie 200 i 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 2000 zł., dwa razy po 300 zł., dwa razy po 200 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł. Z Zamościa – 100 zł. i 50 zł. Z Kwidzynia i z Czarnego Lasu po 100 zł. i z Warszawy – 50 zł. Ponadto na cele kultu religijnego rodzina z Szamocin przekazała kolejny raz ofiarę, tym razem – 4000 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom szczególnie w tych trudnym nie tylko dla nas czasie. W tym tygodniu został już wylany wieniec żelbetowy spinający mur klasztoru z kościołem. Przy „Starej gminie” za pozwoleniem konserwatora zabytków zostały wycięte drzewa, by dać miejsce nowym nasadzeniom.
    2. Dziękujemy pani Małgorzacie Gielmuda za wykonanie wieńca adwentowego.
    3. Zachęcamy bardzo do nabycia tygodnika katolickiego Niedziela w cenie 6 zł.
    4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.