OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.05.2021 R.

I. W dniu dzisiejszym:

1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
    2. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. klas III. Prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny.
    3. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
    4. Po Sumie odbędzie się modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro, w poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP. Zapraszamy na Mszę św. dla chorych na godz. 10.00.
    2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
    3. W najbliższy czwartek, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesja odbędzie się ulicą Tomaszowską. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zwracać się w środę po południu do ks. Bogdana. W piątek rano rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci. Dzieci z klas III i IV przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy obsługujących procesję w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesje obsługuje OSP z Klocówki.
    4. W tym tygodniu jest też I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zawierzenie się temuż Sercu Królowej Polski będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
    5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z ich rodzicami będzie w środę o godz. 16.00. Próba młodzieży przed bierzmowaniem będzie w piątek o godz. 16.00.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Z racji I-szej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Dominikanówki. W Sanktuarium będziemy gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Gospodyń Wiejskich. O godz. 11. 15 będzie Droga Krzyżowa, o 12.00 Msza św.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Zamościa – 500 zł., z Majdanu Wielkiego, z Hutkowa i ze Szczebrzeszyna – po 200 zł., po 100 zł. – Krasnobrodu, z Łabuń, ze Stawu Noakowskiego, z Warszawy i z Zamościa. Po 50 zł. – z Lubaczowa i z Podhorzec. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 300 zł., raz 200 zł., raz 150 zł. i dwa razy po 100 zł., z Dereźni Solskiej – 300 zł., z Zamościa – 200 zł. i 50 zł., z Knurowa – 200 zł., z Zaborecznego i z Kwidzyna – po 100 zł. i z Warszawy – 50 zł. i 10 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom. Drodzy wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpoczniemy wielki remont kościoła i klasztoru. Prosimy o modlitwę.
    2. W tym roku będziemy przeżywali Wizytację Biskupią, która odbywa się co 5 lat. Za dwa tygodnie, 13 czerwca, ks. Biskup Marian Rojek nawiedzi kaplice: w Dominikanówce o godz. 8.00, w Majdanie Wielkim o godz. 9.30, w Hutkowie – uwaga – o godz. 11.00, o 15.00 – uwaga – w Wólce Husińskiej i o 18.00 w Sanktuarium – bierzmowanie. 4 lipca – ks. Biskup o godz. 8.00 będzie w Łuszczaczu, o 10.00 w Majdanie Małym i o 12.00 w Sanktuarium. Odwiedzi także DPS w Majdanie Wielkim i cmentarz. Gorąco prosimy, by jak najwięcej osób uczestniczyło w tych spotkaniach.
    3. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 20 – 27 czerwca na 40 lecie objawień.
    4. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 6 zł. Jest w nim wiele ciekawych artykułów.
    5. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.