OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 30.08.2020 R.

1. Dziękujemy serdecznie ks. Krzysztofowi z diecezji Tarnowskiej i bratu Zygmuntowi Romanowskiemu za obecność i świadectwo wiary. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie koncert brata Zygmunta.

1. Spowiedź dla uczniów, młodzieży i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny będzie jutro: w Majdanie Wielkim i w Łuszczaczu o godz. 16.00, dla szkół krasnobrodzkich i pozostałych dzieci i młodzieży z całej parafii – jutro od godz. 17.00.
    2. Jutro też kolejne spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary i wszystkich, którzy chcą pogłębiać formację chrześcijańską.
    3. We wtorek uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. w Krasnobrodzie, Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30, a potem spotkania w szkole.
    4. Przypominamy, że od wtorku, czyli od 1 września Msze św. w Sanktuarium w dni powszednie odprawiamy w godz. 7.00, 7.30 i 18.00, w sobotę 7.00, 8.00 i 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
    5. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, w piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa, a w sobotę odnowienie Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski i różaniec wynagradzający. Zachęcamy dzieci i młodzież do odprawiania I piątków miesiąca.

1. Wznawiamy odprawianie Mszy św. w kościołach filialnych w godzinach takich, jak to było przed wakacjami. Dla przypomnienia: Łuszczacz 8.00, Wólka Husińska godz. 9.30, Dominikanówka godz. 8.00, Majdan Wielki godz. 9.30, Majdan Mały godz. 11.00, Hutków godz. 8.00. W czasie istniejącej pandemii koronawirusa kapłani będą przyjeżdżali swoimi samochodami.
    2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. W Sanktuarium po Sumie procesja, którą obsługują strażacy z Majdanu Małego.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: rodziny zaangażowane w budowę kapliczki M.B. Krasnobrodzkiej w Borkach jako dziękczynienie za opiekę i wsparcie przy realizacji budowy złożyły ofiarę 5000 zł. Ponadto z Hutkowa – 400 zł., z Krasnobrodu – raz 300 zł. i dwa razy po 200 zł., z Tomaszowa – 200 zł. i 100 zł. oraz po 100 zł. – z Biłgoraja, ze Zwierzyńca, z Gorajca k. Cieszanowa i z Majdanu Małego. I bezimiennie z Wiednia – 100 Euro. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu (kolejny już raz) 200 zł. i 50 zł. i z Zamościa – 100 zł. i 10 zł. Niech Pani Krasnobrodzka wynagrodzi ofiarodawcom i ich rodzinom. Trwają prace przy dachu i elewacji dzwonnicy oraz bardzo intensywne prace w budynku po starej gminie: zakładane są już okna dachowe i pokrywanie dachu blachą, a wewnątrz budowane są ścianki działowe i trwa budowa schodów na I piętro. Odnawiamy też ołtarz polowy.
    2. Dziękujemy krasnobrodzkim pszczelarzom za zakonserwowanie starych barci stojących przy muzeum. Dziękuję także za dar ofiarny – 523 zł.
    3. W czasie odpustu Matki Bożej Siewnej – 8 września kazania przez cały dzień będzie głosił ks. Dominik Chmielewski – Salezjanin.
    4. Za dwa tygodnie Dożynki Diecezjalno-Gminne. Prosimy, mieszkańcy poszczególnych miejscowości naszej parafii przygotowali wieńce dożynkowe.
    5. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
    6. W dniach 11 – 12 września organizowana jest pielgrzymka Legionu Maryi do Częstochowy. Wyjazd 11 września o godz. 13.00 z podwórza kościoła. Powrót 12 września w godzinach wieczornych. Koszt z noclegiem – 140 zł.. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy legionistów i sympatyków legionu oraz wszystkich chętnych..
    7. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach od 5 do 11 października. Zapisy w zakrystii.
    8. W sobotę 5 września br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opieki w Zamojskiej Katedrze według programu: 18.00 – Msza św. Godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważania tajemnicy różańcowej Narodzenie Pana Jezusa. Godz. 19.15 – Procesja różańcowa wokół Katedry. Godz. 20.00 – Apel Jasnogórski przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Opieki. Proboszcz Katedry zaprasza także na sumę odpustową ku czci Matki Bożej Odwachowskiej w 20. rocznicę koronacji słynącego łaskami Obrazu, która odbędzie się 8 września (wtorek)  o godz.: 12.00, Eucharystii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi bp Mariusz Leszczyński.
    9. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 6 zł.
    10. Modlitwa