OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.12.2018 r.

I. W dniu dzisiejszym:

 1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

II. W tym tygodniu:

 1. Jutro – ostatni dzień roku 2018. O godz. 16.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku: Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. O godz. 24.00 powitanie Nowego Roku. Zapraszamy do kościoła na Eucharystię, którą rozpoczniemy Nowy Rok 2018.
 3. We wtorek – Nowy Rok 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Hutkowa.
 4. W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień patronalny Sióstr posługujących przy naszej parafii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia.

III.  W przyszłą niedzielę:

 1. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą uroczystość. Zapraszamy też do uczestnictwa w tzw. Orszaku Trzech Króli. A oto program: Rozpoczniemy od wspólnego kolędowania w Rynku od godz. 10.45. Ok. godziny 11 pochód wyruszy w kierunku Sanktuarium. Po drodze będą stacje z jasełkami. Zachęcamy do przebrania się w stroje postaci jasełkowych. Mamy nadzieję, że w tym wydarzeniu wezmą aktywny udział wszystkie grupy, wspólnoty oraz przedstawiciele z poszczególnych wiosek przynależących do naszej parafii.
 2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Krasnobrodzie po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc styczeń.

IV. Inne:

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację Sanktuarium: bezimienna z Biłgoraja 2400 zł., z Kaczórek 700 zł. i z Krasnobrodu: dwa razy po 100 i raz 200 zł. dziękujemy też naszej parafiance, która ufundowała krzyż procesyjny.
 2. W sklepiku u s. Jadwigi są do nabycia katolickie kalendarze na 2019 rok i ciekawe książki.
 3. Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 5 stycznia odbędzie się w Majdanie Wielkim spotkanie opłatkowe szkół z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 10.00 ks. Biskup Marian Rojek odprawi Mszę św. w kaplicy p.w. św. Brata, na którą zaprasza Dyrektor szkoły.
 4. W tym tygodniu wizyta duszpasterska przebiegać będzie w następującym porządku:

– Poniedziałek (31 grudnia)       – od godz. 9.00 – Hutków i Borki

– Środa (2 stycznia)         od godz. 9.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno (2 księży), – od godz. 16.00 – Dominikanówka (4 księży); ul. Spokojna i Dominikańska

– Czwartek (3 stycznia) od godz. 9.00 – Klocówka (2 księży), – od godz. 16.00 – Majdan Mały (4 księży); – Bloki przy Alei NMP (1 ksiądz)

– Piątek (4 stycznia)        – od godz. 9.00 – Niemirówek (2 księży) i Szur.

Sobota (5 stycznia)       – od godz. 9.00 – ul. Tomaszowska i Konopnickiej (4 księży)

Poniedziałek (7 stycznia)         – od godz. 16.00 – Łąkowa (1 ksiądz); Sobieskiego i Marysieńki (2 księży); Aleja NMP i Turzyniec (2 księży)

 1. Wdzięczni jesteśmy za traktowanie wizyty pasterskiej w domu, jako takiej małej uroczystości. Bo tak jest. Sam Pan Jezus pragnie nawiedzić nasz dom w osobie kapłana. Stąd cieszy, gdy wychodzicie po kapłana i odprowadzacie do następnego domu, gdy w miarę możliwości cała rodzina jest w domu, w odświętnych strojach. Wdzięczni też jesteśmy za dary serca składane na renowacje naszego Sanktuarium.
 2. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.

Przeczytaj także...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.