OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.12.2018 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro – ostatni dzień roku 2018. O godz. 16.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku: Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. O godz. 24.00 powitanie Nowego Roku. Zapraszamy do kościoła na Eucharystię, którą rozpoczniemy Nowy Rok 2018.
  3. We wtorek – Nowy Rok 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Hutkowa.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień patronalny Sióstr posługujących przy naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca stycznia.

III.  W przyszłą niedzielę:

1. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą uroczystość. Zapraszamy też do uczestnictwa w tzw. Orszaku Trzech Króli. A oto program: Rozpoczniemy od wspólnego kolędowania w Rynku od godz. 10.45. Ok. godziny 11 pochód wyruszy w kierunku Sanktuarium. Po drodze będą stacje z jasełkami. Zachęcamy do przebrania się w stroje postaci jasełkowych. Mamy nadzieję, że w tym wydarzeniu wezmą aktywny udział wszystkie grupy, wspólnoty oraz przedstawiciele z poszczególnych wiosek przynależących do naszej parafii.
  2. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Krasnobrodzie po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc styczeń.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację Sanktuarium: bezimienna z Biłgoraja 2400 zł., z Kaczórek 700 zł. i z Krasnobrodu: dwa razy po 100 i raz 200 zł. dziękujemy też naszej parafiance, która ufundowała krzyż procesyjny.
  2. W sklepiku u s. Jadwigi są do nabycia katolickie kalendarze na 2019 rok i ciekawe książki.
  3. Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 5 stycznia odbędzie się w Majdanie Wielkim spotkanie opłatkowe szkół z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godz. 10.00 ks. Biskup Marian Rojek odprawi Mszę św. w kaplicy p.w. św. Brata, na którą zaprasza Dyrektor szkoły.
  4. W tym tygodniu wizyta duszpasterska przebiegać będzie w następującym porządku:

– Poniedziałek (31 grudnia)       – od godz. 9.00 – Hutków i Borki

– Środa (2 stycznia)         od godz. 9.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno (2 księży), – od godz. 16.00 – Dominikanówka (4 księży); ul. Spokojna i Dominikańska

– Czwartek (3 stycznia) od godz. 9.00 – Klocówka (2 księży), – od godz. 16.00 – Majdan Mały (4 księży); – Bloki przy Alei NMP (1 ksiądz)

– Piątek (4 stycznia)        – od godz. 9.00 – Niemirówek (2 księży) i Szur.

Sobota (5 stycznia)       – od godz. 9.00 – ul. Tomaszowska i Konopnickiej (4 księży)

Poniedziałek (7 stycznia)         – od godz. 16.00 – Łąkowa (1 ksiądz); Sobieskiego i Marysieńki (2 księży); Aleja NMP i Turzyniec (2 księży)

1. Wdzięczni jesteśmy za traktowanie wizyty pasterskiej w domu, jako takiej małej uroczystości. Bo tak jest. Sam Pan Jezus pragnie nawiedzić nasz dom w osobie kapłana. Stąd cieszy, gdy wychodzicie po kapłana i odprowadzacie do następnego domu, gdy w miarę możliwości cała rodzina jest w domu, w odświętnych strojach. Wdzięczni też jesteśmy za dary serca składane na renowacje naszego Sanktuarium.
  2. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.