OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31.05.2020 R.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
    2. W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego uroczysty odpust – Suma o godz. 12.00.

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium w porządku niedzielnym, w kościołach filialnych: Łuszczacz o 15.00, Wólka Husińska 16.30, Dominikanówka 15.00, Majdan Wielki 16.00, Majdan Mały 17.00, Hutków 16.00. Kto ze względu na pracę nie może uczestniczyć we Mszy św. w ciągu dnia, niech przybędzie do Sanktuarium na godz. 18.00. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
    2. Spotkanie rodziców w sprawie I Komunii św. będzie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
    3. Jutro też rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
    4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek Nabożeństwo do św. Jana Pawła II, w piątek spowiedź od godz. 7.00 i od 17.30. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i Akty Zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski. Zapraszamy.
    5. Święcania kapłańskie odbędą się w Katedrze zamojskiej w sobotę o godz. 10.00.
    6. Rozpoczynamy też obrzęd poświęcenia pól. I tak: we wtorek od godz. 17.00 – Borki, Szur i Zielone, w środę – Majdan Mały, Majdan Wielki i Zaboreczno, uwaga w czwartek od godz. 16.00 – Husiny, Wólka Husińska i Hutków. Bardzo prosimy, by zorganizować pojazd po księdza i przyjedźcie na godz. 16.45, a w czwartek o 15.45, byśmy mogli punktualnie zacząć.
    7. W czwartek jest obchodzone święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i na utrzymanie parafii: rodzina z Nowosiółek – 1000 zł., po 500 zł. – z Krasnobrodu, z Podklasztoru i z Lubartowa, po 200 zł. – dwa razy z Krasnobrodu oraz z Hutkowa, z Klocówki i z Zielonego. Ponadto z Krasnobrodu – raz 150, dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł. oraz z Paar – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Łuszczacza, z Poznania i z Soli k. Biłgoraja – po 200 zł., z Podklasztoru i z Zamościa – po 100 zł. I na tacę: Chyżej k. Zamościa – 20 zł. i z Zamościa – 10 zł. Trwają prace przy dachu klasztoru. W tym tygodniu pospinano pęknięcia na stropach nad korytarzami, ukończono nakrycie dachówką północno-wschodnie skrzydło, rozebrano część więźby z wieży nad dzwonnicą i wykonano już część nowej konstrukcji. Trwają też prace przy elewacji dzwonnicy od strony wirydarza. No i przy Starej Gminie zakończono wzmacnianie fundamentów i zdjęto dach.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 5 zł. U s. Jadwigi jest m.in. miesięcznik „Egzorcysta”.
    3. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.