XXVI Niedziela Zwykła 27 IX 2020 r.

• W dniu dzisiejszym:
    1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed I Komunią św.
    2. Po Sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.
  • W tym tygodniu:
    1. We wtorek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspominamy św. Hieronima. W czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w piątek Świętych Aniołów Stróżów.
    2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w Sanktuarium będzie przed Mszą św. wieczorną czyli o godz. 16.30 a w sobotę po Mszy św. wieczornej, która rozpocznie się o godz. 17.00. W kaplicach wierni odmawiają Różaniec w dogodnej dla siebie porze. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie, ochronie przed zarazą koronawirusa, o studentach i naszych rodzinach. Bardzo prosimy rodziców, by pomogli dzieciom uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy także, że za odmówienie części Różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny, ilekroć Różaniec odmawia się w kościele, w kaplicy publicznej, w rodzinie, wspólnocie zakonnej, czy innej wspólnocie zebranej dla realizacji wzniosłych celów. Warunki, które należy spełnić to: a) wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, b) spowiedź i Komunia św. c) modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust zyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego konieczna jest w każdym dniu, w którym odmawia się Różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeśli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy.
    3. Msze Święte wieczorne od 1. października – odprawiane będą o godz. 17.00.
    4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek módlmy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    5. Uwaga rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Spotkanie z poświęceniem i rozdaniem różańców odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 16.00.
    6. Bardzo prosimy, by rodzice pomogli uczestniczyć w I piątki miesiąca dzieciom zwłaszcza z klas IV.
    7. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP. Akty Zawierzenia będzie można nabywać już od godz. 16.00. Nie będzie różańca o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej – Suma odpustowa o godz. 12.00 oraz procesja różańcowa do Kaplicy na Wodzie. Procesję obsługuje strażacy z Wólki Husińskiej. Opiekunowie kaplic przygotowują powierzone im w opiekę kaplice. Zapraszamy chór, orkiestrę i obsługujących procesję. Po procesji konferencja na temat intencji modlitw na październik i tradycyjne spotkanie z członkami orkiestry. Ze wszystkich kaplic oprócz Łuszczacza wierni przychodzą do Krasnobrodu. Kazania będzie głosił ks. prof. Jerzy Smoleń z Diecezji Tarnowskiej.
    2. Za tydzień Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Caritas. O przeprowadzenie zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
  • Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: rodziny z Krasnobrodu – 5000 zł., 500 zł., 200 zł. i 100 zł., z Krynic – 500 zł. z Luchowa Dolnego – 200 zł. i z Nowej Wsi – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary (kolejny raz od tych rodzin) z Podklasztoru – 150 zł., z Majdanu Wielkiego 100 zł. i z Zamościa – 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom. Dziękujemy też za ofiary składane tydzień temu i dzisiaj na tacę.
    2. Do nabycia tygodnik Niedziela, w cenie 6 zł. A w nim m.in. o nowych cudach św. Ojca Pio. Polecamy też Kalendarze Rolnicze książkowe w cenie 28 zł. i z wieńcami po 8 zł.
    3. Dziś w naszej Diecezji jest przeprowadzana zbiórka do puszek dla uchodźców.
    4. Modlitwa do Pani Roztocza.