Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

1. Wielkie, serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę na remont naszego Sanktuarium.
    2. Komunia Rocznicowa dzieci klas IV z naszej parafii odbyła się o godz. 9.00.
    3. W Majdanie Małym jest odpust ku czci św. Izydora Oracza o godz. 12.00, a w Róży – Msza św. za pomordowanych mieszkańców Róży i Łuszczacza o godz. 11.00.

1. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Odmawiana jest po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy gorąco do uczestnictwa w niej. Jak też prosimy o udział w nabożeństwach majowych: w Sanktuarium, czy przy krzyżach przydrożnych.
    2. Msza św. w intencji ósmoklasistów o pomyślne zdanie egzaminów będzie w poniedziałek o godz. 18.00.
    3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
    4. W piątek, 26 maja, o godz. 11.00 – Pielgrzymka Matek dzieci z niepełnosprawnością do naszego Sanktuarium.
    5. Spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i krewnych będzie w sobotę 9.00. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i świadków bierzmowania będzie też w sobotę o godz. 9.30.
    6. W środę w święto Nawiedzenia NMP będziemy tradycyjnie gościli Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych. O godz. 10.00 będzie Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej (w razie niepogody, w krużgankach). O godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 11.30 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka. Msza św. z bierzmowaniem będzie o godz. 16.00.
    7. Uroczyste czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego będzie w najbliższą sobotę od godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Kończy się okres Wielkanocy.
    2. Uroczystość I Komunii św. będzie o godz. 12.00.
    3. W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego odpust parafialny – Suma o godz. 11.00.

1. Bóg zapłać ofiary składane na remont tego przybytku Matki Bożej Krasnobrodzkiej: z Tomaszowa i z Zamchu – po 300 zł., z Nowej Wsi – 200 zł., z Krasnobrodu, z Biłgoraja i z Tereszpola – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Suchowoli Kolonii – 500 zł., z Zaborecznego – 150 zł., z Kolonii Partyzantów, z Krasnobrodu i z Kwidzyna – po 100 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Pani Roztocza wynagradza hojność waszych serc.
    2. Dziękujemy także rodzicom dzieci klas IV, którzy ufundowali złoty ornat, zamówili Mszę św. w intencji powrotu do zdrowia Ks. Artura na środę o godz. 18.00 i złożyli ofiarę na remont 840 zł.
    3. Jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela” w cenie 10 zł. A w nim wiele ciekawych artykułów. Jest też wiele ciekawych książek i pamiątek u siostry Jadwigi.
    4. Od 19 do 31 maja w krużgankach naszej świątyni można obejrzeć wernisaż fotograficzny, zatytułowany: „Mama i Ja”, przygotowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim. Fotografie przedstawiają piękno relacji pomiędzy matkami a ich dziećmi z niepełnosprawnościami. Wystawę przygotowano w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza.