Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. I Komunia św. dzieci klas III o godz. 9.00. Przystąpi do niej 54 dzieci. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
    2. Msza św. Prymicyjna Ks. Marka Nawoja odbędzie się dzisiaj o godz. 12.00. Dziękując Bogu za powołanie z naszej parafii polecajmy go opiece Pani Krasnobrodzkiej i módlmy się o nowe, święte powołania.
    3. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
    4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Przeznaczone są na budownictwo sakralne naszej diecezji, ale pozostają w naszej parafii na remont Sanktuarium i spłatę zadłużeń.

II. W tym tygodniu:

1. Pielgrzymka Matek z dziećmi niepełnosprawnymi rozpocznie się jutro Mszą św. o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie Pasterz Diecezji biskup Marian Rojek.
    2. W najbliższy czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesja odbędzie się ulicą Spokojną. Mieszkańców ulicy prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Po materiały na ołtarze prosimy zwracać się w środę do ks. Andrzeja. W piątek rano rozbieramy ołtarze i poszczególne elementy odwozimy tam skąd je braliśmy. Policję prosimy o kierowanie ruchem podczas procesji. Msze św. w kościele parafialnym odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – Suma a po niej procesja i o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. W kościołach filialnych Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych. Na procesję zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Dzieci z klas III przyjdą w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy obsługujących procesję w strojach procesyjnych, chór, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatków – dziewczynki i chłopcy. Procesje obsługuje OSP z Zielonego.
    3. W piątek będziemy przeżywali w Sanktuarium Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych. Będzie jej przewodniczył Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Rozpocznie się Drogą Krzyżową na Kalwarii o godz. 10.00. O godz. 11.30 będzie błogosławieństwo Lourdzkie i Msza św. o godz. 12.00.
    4. Tego też dnia o godz. 00 ksiądz biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży VIII klas. W tym roku do sakramentu bierzmowania przystąpią 67 osób. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwa i świadków bierzmowania będzie w środę od godz. 17.30.
    5. W sobotę też rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Uczęszczajmy licznie na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
    6. Z racji I Soboty miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i uroczyste zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski oraz na nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Na Mszy św. o godz. 12.00 ks. Maciej będzie obchodził uroczyście 25-rocznicę święceń kapłańskich. Dziękujemy za jego obecność pośród nas i zapraszamy na to świętowanie.
    2. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 będzie procesja eucharystyczna, której przewodniczą strażacy z Wólki Husińskiej.

1. Bóg zapłać za ofiary na remont Sanktuarium i spłatę zadłużeń: bezimiennie – raz 1000 zł., raz 500 zł. i raz 100 zł.; z Krasnegostawu – 800 zł., z Róży – raz 500 zł. i raz 300 zł.; z Warszawy – 2 razy po 200 zł. i 2 razy po 100 zł.; z Nowej Wsi i z Zamościa – po 200 zł.; z Wólki Husińskiej, z Biłgoraja, z Horyszowa Polskiego i z Pawłowa – po 100 zł.; z Krasnobrodu i z Potoka Górnego – po 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – 300 zł.; z Nowodworza k. Tarnowca i z Tarnowa – po 200 zł.; z Krasnobrodu i z Kwidzyna – po 100 zł.; z Lublina i z Miłocic – po 50 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom i mi rodzinom.
    2. Bóg zapłać rodzicom dzieci I Komunijnych za ufundowanie stojaka na wodę święconą i na kadzielnicę.
    3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł. Jest w nim wiele ciekawych artykułów.
    4. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.

Możesz również polubić…