VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023 r.

1. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Legionu Maryi.

1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe).
    2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w Sanktuarium o 17:30 a w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych o ustalonej porze. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym nabożeństwie.
    3. Próba dla dzieci, którzy będą obchodzić Komunię św. Rocznicową będzie jutro, w poniedziałek o godz. 00. Spowiedź dla nich, ich rodziców, chrzestnych i rodzin codziennie podczas Mszy św.
    4. We wtorek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
    5. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Już od 17.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego za zmarłych przodków
    6. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie każdego dnia po Mszy św. wieczornej.

III. W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Msza św. z Komunią Rocznicowa dla dzieci klas IV będzie o godz. 9.00.
    2. Uroczysty odpust ku czci św. Izydora Oracza będzie w Majdanie Małym o godz. 12.00. Z tej też racji w przyszła niedzielę nie będzie Mszy św. w Majdanie Wielkim.
    3. Natomiast uroczystości upamiętniające 80 rocznicę bitwy pod Różą oraz pomordowanych mieszkańców Róży i Łuszczacza w czasie II Wojny Światowej w Róży odbędą się w przyszłą niedzielę w Róży od godz. 10.30. Msza św. polowa rozpocznie się o godz. 11.00. W imieniu Ks. Proboszcza i Wójta Gminy Susiec zapraszamy.
    4. Modlitewne spotkanie Legionu Maryi po sumie.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: z Majdanu Małego – 1.000 zł., z Łukowej – raz 1.000 zł. i dwa razy po 100 zł., z Lublina – 200 zł., z Kolonii Partyzantów – dwa razy po 100 zł., z Chełma, z Suchowoli, z Tomaszowa i z Zamościa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – raz 10.000 zł. i raz 500 zł., z Norwegii jako dziesięcina – 2.900 zł., z Biłgoraja – 1.000 zł., z Krasnobrodu – trzy razy po 200 zł. i dwa razy po 100 zł., z Lublina – 200 zł., z Jakubowic Konińskich i z Zamościa – po 100 zł. Niech Bóg przesz wstawiennictwo Pani Roztocza błogosławi ofiarodawcom.
    2. Trwają prace na piętrze klasztoru w części mieszkań wikariuszy. Pomontowane są już grzejniki, wykańczane są łazienki. Rozpoczęliśmy też kładzenie drewnianej podłogi w tej części na korytarzu.
    3. Mamy już 59 Róż Różańcowych Rodziców modlących się codziennym dziesiątkiem różańca za swoje dzieci i za chrześniaków. Zachęcamy rodziców do takiego omadlania kolejnych dzieci i przystąpienia  do Róż Różańcowych Rodziców.
    4. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    5. U Siostry Jadwigi są do nabycia ciekawe książki i pamiątki z naszego Sanktuarium.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej za ofiarodawców i o błogosławieństwo w pracach na roli