VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 r.

I. W dniu dzisiejszym

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.
    2. Dziś też rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

II. W tym tygodniu:

1. We wtorek kończy się okres zwykły a wraz z nim karnawał. Wszystkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Środa Popielcowa otwiera święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Niech zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy służy naszemu nawróceniu, niech przygotowuje nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
    2. Tego dnia Msze Święte w naszym Sanktuarium odprawimy według następującego porządku:
      1. Sanktuarium w Krasnobrodzie: godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
      2. Dominikanówka – godz. 15.00, MW – godz. 16.00, MM – godz. 17.00.
      3. Łuszczacz – godz. 15.00, WH – godz. 16.30.
      4. Hutków – godz. 16.00.

Zaleca się zachowanie zwyczaju zabierania poświęconego popiołu i posypania głowy naszym bliskim, którzy byli nieobecni w tym dniu w kościele na znak łączności ze wszystkimi wiernymi rozpoczynającymi Wielki Post.

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godz. 16.00 we wszystkich świątyniach naszej parafii będziemy przemierzali Drogę Krzyżową, a w Sanktuarium po Drodze Krzyżowej odprawimy Mszę św. z ucałowaniem relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W niedziele natomiast o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy rozpamiętywać Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych! Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży specjalne pamiątki.
  2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy już od godz. 16.00 i prosimy o modlitwę.
  4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek na godz. 16.00. W najbliższy piątek będzie też Modlitwa o błogosławieństwo dla Polski, tzw. Noc Walki. Rozpocznie się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, a zakończy Mszą św. o północy.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Z racji trzeciej Niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań.
    2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Za dwa tygodnie odbędą się rekolekcje dla młodzieży: Droga do Prawdy”.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Majdanu Wielkiego – raz 1000 zł. i raz 200 zł.; z Dominikanówki, z Hutek i ze Zwierzyńca – po 500 zł.; z Krasnobrodu – jako dziesięcina – 350 zł. i raz 100 zł.; z Zielonego – 300 zł.; z Chełma i z Gromady k. Biłgoraja – po 200 zł.; z Tomaszowa – 2 razy i raz ze Szczebrzeszyna – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Rzeszowa – 1500 zł.; z Krasnobrodu – 2 razy po 200 zł. i raz 150 zł.; z Czerwionki–Leszczyny – 200 zł.; z Żorów – 100 zł.; z Sosnowca – 60 zł. i z Krynic 50 zł. Niech Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkim ofiarodawcom.
    2. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela w cenie 10 zł. Jest jeszcze lutowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do nabycia.
    3. Przypominamy, że jest organizowana pielgrzymka do Medżugorje w dniach 27 kwietnia do 4 maja.
    4. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej:

Możesz również polubić…