Wesprzyj remont Sanktuarium!

Parafia p.w. Nawiedzenia NMP przystąpiła w tym roku do poważnego remontu całości obiektu kościelno-klasztornego Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Chodzi mianowicie o kontynuację konserwacji elewacji południowej i wschodniej kościoła, remontu i konserwacji dzwonnicy i całkowita wymiana dachu na części klasztornej. Sama wymiana dachu według kosztorysu wyniesie 1 974 066 zł. Dokończenie elewacji kościoła i dzwonnica ok. 700 000 zł. Trzykrotnie starliśmy się o dotacje unijne. Nic z tego nie wyszło, bo część klasztoru stanowią mieszkania, a dotacje są przeznaczone na kulturę. Jak do tej pory odmówiło nam także dotacji MKiDN jak też Urząd Wojewódzki Konserwacji Zabytków. Musimy liczyć tylko na własne środki i na życzliwość dobrych ludzi.

Przez dotychczasowe 379 lat od początku objawień Matki Bożej w tym świętym miejscu kościół i klasztor wystawiły osoby, które doświadczyły tu cudu uzdrowień i innych łask. np. Królowa Maria Kazimiera Sobieska została tu uzdrowiona ze śmiertelnej choroby i ufundowała kościół. Obecnie też liczymy, że Pani Krasnobrodzka okaże swoją łaskawość wiernym Jej Synowi i wyprosi wszystko u Boga.

Dla życzliwych podajemy numer konta parafii:
Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Nawiedzenia NMP
ul. Tomaszowska 18
22-440 Krasnobród
NIP: 922-15-90-565
nr konta: 62 9639 0009 2002 0055 0749 0001

Przy okazji sprawdzania stanu wieżyczki na kościele okazało się, że należy całkowicie od nowa ją wykonać.

Ks. Eugeniusz Derdziuk – proboszcz i kustosz Sanktuarium