XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.06.2024

I. W dniu dzisiejszym:

1. Ostatnia niedziela czerwca. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę.

W dniu jutrzejszym – Odpust Matki Bożej Jagodnej:

1. O godz. 18.00 rozpoczynamy nasze uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Słowo Boże będzie głosił Ks. Jan Kania z Tarnobrzegu, znany nam z rekolekcji wielkopostnych..
    2. O godz. 19.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krasnobrodzkiej.
    3. 21.00 – Powitanie pielgrzymów i parafian. Apel Maryjny – prowadzi Ks. Bp Marian Rojek. Następnie Procesja Różańcowa do Kaplicy Objawień na Wodzie – homilie przy poszczególnych stacjach głosi ks. Ks. Jan Kania. Procesję obsługują pielgrzymi, a Obraz Pani Krasnobrodzkiej niosą parafianie, którzy przygotowywali stacje różańcowe. Przypominamy: Stacja I – MW III Przerwa i Saki, II – Borki, III – Nowa Wieś, IV – Zielone i V przy Kaplicy na Wodzie – MW I Przerwa. Około godz. 23.00 Pasterka Maryjna. Uroczystościom wieczornym przewodniczy – ks. Bp Wiesław Szlachetka z Gdańska.
    4. Wtorek – 2 lipca:

Godz. 6.30 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 – Słowo Boże głosi ks. Jan Kania z Tarnobrzegu.

Godz. 12.00 – Suma odpustowa – Celebra i Słowo Boże – Ks. Bp Wiesław Szlachetka – biskup pomocniczy z Gdańska.

Na Sumie procesję obsługuje OSP z Dominikanówki. Zapraszamy chór, orkiestrę, obsługujących procesję w strojach, dzieci z Kółka Różańcowego niosą poduszeczki, dzieci I-szo komunijne sypią kwiatki.

Godz. 18.00 – Msza św. wieczorowa.

1. Plan posługi strażaków na 1 lipca: Tak samo jak w minionych latach.
  2. a) od strony Zamościa – OSP z Dominikanówki stoją na wysokości Urzędu Gminy i pojazdy kierują ul. Lelewela w rejon cmentarza grzebalnego,
  3. b) od strony Tomaszowa – OSP Krasnobród pojazdy ustawiają przy ul. Tomaszowskiej i kierują ul. Sobieskiego na wygon za Kaplicą Objawień i pod Turzyniec,
  4. c) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego pojazdy ustawiają za Kaplicą Objawień,
  5. d) Klasztor i podwórze – OSP z Hutkowa. Prosimy, by też kierowali pojazdy na parking za wolierami dla ptaków. Wyżej wymienione jednostki przychodzą w mundurach i w komplecie. Zamknięcie ruchu drogowego nastąpi o godz. 21.00. Obowiązuje zakaz handlu przy Alei NMP i na ul. Tomaszowskiej, a także zakaz parkowania samochodów. Musi być wolne przejście dla wiernych podczas procesji. Kramarze ustawiają stragany na placu za Punktem Informacji. Prosimy, by tą sprawą zajęli się strażacy z Krasnobrodu.
  6. Plan posługi strażaków w dniu 2 lipca:
  7. a) od strony Tomaszowa – OSP z Zielonego
  8. b) od strony Majdanu Wielkiego – OSP z Majdanu Wielkiego
  9. c) od strony Zamościa – OSP z Wólki Husińskiej
  10. d) Klasztor i podwórze – OSP z Klocówki
  11. e) utrzymanie porządku w zakresie handlu – OSP z Krasnobrodu

Pojazdy kierujemy na parkingi jak w piątek – 1 lipca. Jeszcze raz prosimy mieszkańców Podklasztorzu o otwieranie bram i przyjmowanie przybyszów na parkowanie samochodów. Prosimy mieszkańców całego Krasnobrodu o dekoracje domów i posesji flagami i obrazami Matki Boskiej. Sprzątanie kościoła i otoczenia w środę – 3 lipca – od godz. 8.00. Do tej pracy prosimy mieszkańców Niemirówka.

II. W tym tygodniu:

1. Przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Jana Pawła II. Msze św. pierwszo piątkowe odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św.
    2. Wypada również I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 Zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP oraz Nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Otrzymaliśmy relikwie bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie uroczyste ich wprowadzenie. Trwa Nowenna do Błogosławionego; codziennie po Mszy św. o godz. 7.00
    2. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w kościołach filialnych, za wyjątkiem Łuszczacza, gdzie Msza św. będzie odprawiona o godz. 8.00.
    3. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna, którą obsługują strażacy z Majdanu Wielkiego.
    4. O godz. 17.00 pierwszy tego lata koncert organowy. Będziemy gościli – Władysława Szymańskiego z Katowic. Wstęp wolny.
    5. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Będą też zbierany ofiary do puszek jako pomoc dla rodziny w Husinach, którym spalił się budynek gospodarczy m.in. z samochodami i ciągnikami. O pomoc w zbiórce prosimy wspólnotę Galilea.

1. Wielkie, serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: bezimiennie jako dziesięcina – 600 zł.; z Radzięcina – 420 zł.; z Zamościa – 400 zł.; z Krasnobrodu i ze Świdnicy – po 300 zł.; z Tomaszowa – 200 zł.; z Chmielka i z Zamościa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Kalinowic – 1000 zł.; z Łuszczacza jako dziesięcina – 950 zł.; z Krasnobrodu – raz 300 zł. i raz 100 zł.; ze Świdnika – 300 zł.; z Łęcznej  250 zł.; z Dereźni Solskiej, z Łukowej i z Tarnowca – po 200 zł.; z Tomaszowa – 100 zł. i z Zamościa – 20 zł. Niech Matka Jagodna wynagrodzi troskę o Jej Sanktuarium. Trwają prace przy murach ogrodzeniowych. Po odpuście chcemy przystąpić do odnowy kapic przy Alei NMP.
    2. Bardzo serdecznie dziękujemy wojownikom Maryi za pielęgnację krzewów przy Kaplicy na Wodzie i ogródka przy wjeździe na podwórko. Dziękuję też tym, którzy troszczą się o Kaplicę na Wodzie i otoczenie.
    3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł. oraz lipcowy nr gazetki parafialnej „Królowa Krasnobrodu” . W zakrystii są też już nowe kalendarze krasnobrodzkie na rok 2025.
    4. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej

Możesz również polubić…