XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za tych, którzy głoszą Chrystusa narodom pogańskim. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby misji.
    2. Nabożeństwo Różańcowe dziś o godz. 16.30.

II. W tym tygodniu:

1. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30. Zachęcamy gorąco wszystkich wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwie Różańcowym, jak też do codziennego odmawiania Różańca.
    2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
    3. W liturgii Kościoła w sobotę świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

III. W przyszłą niedzielę:

1. Wypada rocznica konsekracji tutejszego kościoła parafialnego – jest to wspólne święto dla wszystkich kościołów konsekrowanych.
    2. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań od 1 października: z Krasnobrodu – raz 2500 zł., raz 1000 zł., 4 razy po 500 zł., raz 200 zł. 2 razy po 100 zł. i raz 50 zł.; z Majdanu Małego – raz 500 zł., raz 300 zł., 3 razy po 200 zł. i raz 100 zł.; z Zamościa 2 razy oraz z Dominikanówki, z Grabnika i ze Starego Zamościa – po 500 zł.; z Hutkowa – raz 400 zł., raz, 300 zł. i raz 200 zł.; z Łuszczacza – 300 zł.; z Zielonego raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Niemirówka – 2 razy po 200 zł.; z Majdanu Wielkiego – raz 200 zł. i raz 100 zł; z Zaborecznego – 200 zł.; z Kolonii Partyzantów i z Bondyrza – po 100 zł. Na konto parafii od początku października wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 1000 zł., 3 razy po 500 zł., raz 300 zł., 7 razy po 200 zł. i 5 razy po 100 zł.; z Lublina – raz 1000 zł., raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Krakowa jako dziesięcina – 800 zł.; z Wólki Husińskiej i z Malic k. Werbkowic po – 500 zł.; z Norwegii jako dziesięcina – 400 zł.; z Hutkowa i z Hutek – po 300 zł.; z Dereźni Solskiej, z Nowodworza k. Tarnowca, z Polan k. Krynic, z Nowej Dęby i z Szarowoli – po 200 zł.; z Zaborecznego – 150 zł.; z Kwidzyna, z Tomaszowa i z Zamościa – po 100 zł.; z Biłgoraja, z Krynic i z Sosnowca – po 50 zł.; z Łodzi i z Warszawy – po 10 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wynagrodzi za każdy dar serca składany na to, by Jej dom cie szył pięknem.
    2. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i społeczność uczniowska Zespołu Szkół w Krasnobrodzie zapraszają do szkoły we wtorek 10 na obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 10.00.
    3. W najbliższą sobotę jest diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Wszystkich tegorocznych maturzystów biorących w niej udział prosimy, by ze spowiedzi skorzystali we własnych parafiach.
    4. Zbliża się miesiąc listopad i uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki wspominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii – wypełnione składamy w zakrystii. Prosimy by porządkować też groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych, a zwłaszcza w doniczkach z cementem. Wywóz śmieci z cmentarza będzie w przyszły poniedziałek i wtorek. Kolejka wypadnie na Szur, Borki i Grabnik oraz na Majdan Wielki I Przerwa.
    5. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    6. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolnicze – książkowe, nasze krasnobrodzkie kalendarze Katolickiego Radia Zamość.
    7. Dziś w całej Polsce jest też tzw. liczenie wiernych. Nie zdziwmy się, gdy ministranci będą nas liczyć.
    8. Przypominamy także, że w przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.
    9. Modlitwa do Pani Roztocza.

Możesz również polubić…