XXVII Niedziela Zwykła – Odpust Matki Boskiej Różańcowej 4 X 2020 r.

XXVII Niedziela Zwykła – Odpust Matki Boskiej Różańcowej4 X 2020 r.

• W dniu dzisiejszym – Odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej:
    1. Przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej – Suma odpustowa o godz. 12.00. Kazania przez cały dzień głosi ks. prof. Jerzy Smoleń, któremu wyrażamy serdeczną wdzięczność. Po Sumie procesja Eucharystyczna Aleją NMP. Procesję obsługuje OSP z Wólki Husińskiej. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych i tradycyjne spotkanie z członkami orkiestry.
    2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Caritas. O przeprowadzenie zbiórki prosimy członków Legionu Maryi i Kręgu Biblijnego.
  • W tym tygodniu:
    1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe na godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy jutro św. Faustynę Kowalską
    3. Spotkanie formacyjne dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary i dla chętnych będzie jutro po Mszy śa). o godz. 17.00.
  • W przyszłą niedzielę:
    1. XX Dzień Papieski – pod hasłem: „Totus Tuus”. Młodzież i nauczyciele naszego ZSO im. Jana Pawła II, po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Akty spisujemy w kancelarii p. Organisty od środy do soboty w godzinach: od 8.30 – 10.00 i po Mszach św. wieczornych. Następny termin chrztów to 8 listopada.
  • Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary na remont Sanktuarium i prace prowadzone w parafii: Jan i Teresa Krzeszowscy z Dominikanówki – 500 zł., bezimiennie z Krasnobrodu – 500 zł. i 250 zł., nowożeńcy z Krasnobrodu – 400 zł., z Szozdów k. Tereszpola – 350 zł., po 200 zł. – z Adamowa, z Tomaszowa, z Opola Śląskiego i z Zamościa, po 100 zł. z Nowej Wsi i z Biłgoraja. Rodzina spod Krakowa złożyła ofiarę – 100 Euro. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa (kolejny raz) – 200 zł. i 60 zł., z Tomaszowa – 100 zł. i kolejny raz z Krasnobrodu – 50 zł. Niech Bóg błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Na ukończeniu jest już dach i elewacja na dzwonnicy. Jak Bóg pozwoli w przyszłym tygodniu będą zdjęte rusztowania. Bogu dzięki – zostały odrestaurowane i zakonserwowane figury Dobrego Pasterza i św. Jana Pawła II sprzed klasztoru. Trwają intensywne prace w budynku po starej gminie.
    3. Do nabycia w zakrystii: tygodnik katolicki Niedziela w cenie 6 zł. Są kalendarze rolnicze książkowe po 28 zł. i ścienne po 8 zł.
    4. Jak Bóg pozwoli, to w przyszłą niedzielę będzie można oddać krew w Domu Pielgrzyma.
    5. Modlitwa do Pani Roztocza.