ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
    2. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na remont Sanktuarium i na spłatę zadłużeń.
    3. Msza św. dla dzieci, które obchodzą Rocznicę Komunii św., będzie o godz. 9.00
    4. Uroczystość upamiętniająca 81 rocznicę bitwy i mordu mieszkańców w Róży jest tam o godz. 10.00.
    5. W Wólce Husińskiej zaś Mszą św. o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości związane z powstaniem Ochotniczej Straży Pożarnej.
    6. W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego i w parafii Łabunie uroczyste odpusty o godz. 12.00.
    7. Młodzi ze Wspólnoty Galilea rozprowadzają przed Sanktuarium ciastka i zbierają ofiary na rekolekcje młodzieżowe.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium i w kaplicach dojazdowych w porządku niedzielnym. Kto ze względu na pracę nie może uczestniczyć we Mszy św. w ciągu dnia, niech przybędzie do Sanktuarium na godz. 18.00. Nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
    2. W czwartek jest obchodzone święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W modlitwie pamiętajmy o diakonach i klerykach naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
    3. Spowiedź dzieci przed Komunią św. oraz ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i rodzin będzie w piątek o godz. 16.30.
    4. W sobotę, 25 maja, w Katedrze w Zamościu o godz. 10.00 będą święcenia kapłańskie. Przyjmie je również nasz diakon Marek Nawój.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. I Komunia św. dzieci klas III będzie o godz. 9.00.
  3. Uroczysta Msza św. Prymicyjna wtedy już ks. Marka Nawoja będzie o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. Taca przeznaczona będzie na budownictwo sakralne. Będę prosił ks. Biskupa, by ofiary pozostały w naszej parafii na prace tu prowadzone i na spłatę naszych długów.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Norwegii jako dziesięcina – 1100 zł.; z Niemiec – 1000 zł.; z Krasnobrodu – raz 500 zł., raz 300 zł., 2 razy po 200 zł. i raz 50 zł.; z Łabuń – 400 zł.; z Łukowej – 300 zł.; z Hutkowa, z Majdanu Wielkiego, z Aleksandrowa i z Tomaszowa – po 200 zł.; z Kolonii Partyzantów, z Adamowa – 2 razy, z Potoczka, z Kraśnika, z Rudej Huty, z Białopola, z Tomaszowa i ze Starego Bidaczowa – po 100 zł. oraz z Biłgoraja – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Sitańca – 600 zł.; z Zamościa – 500 zł.; z Krasnobrodu – raz 300 zł. i raz 100 zł.; z Biłgoraja – raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Aleksandrowa – 200 zł.; z Zaborecznego – 150 zł.; z Dominikanówki, z Nowej Wsi, z Jakubowic Konińskich, z Lublina, z Tomaszowa, ze Szczecina i dwa razy z Zamościa – po 100 zł. oraz z Warszawy – 10 zł. Jeszcze raz wielkie, serdeczne Bóg zapłać. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza Boże błogosławieństwo.
    2. Proszono nas, by ogłosić, że 23 maja o godz. 10.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się debata społeczna na temat bezpieczeństwa. Organizatorem debaty jest Posterunek Policji w Krasnobrodzie i dzielnicowy.
    3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    4. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.

Możesz również polubić…