Jerycho Różańcowe 2016

• 18.00 – Eucharystia
  • 19.00 – Rozważanie o potędze Różańca
  • 21.00 – Apel Jasnogórski, Różaniec

Na dzisiejszą noc (24 lipca) zapraszamy mieszkańców Krasnobrodu, a następnie:
– poniedziałek (dzień i noc) – Zaboreczno, Niemirówek i Podklasztor – ul Sobieskiego, Marysieńki, Aleja NMP z Łąkową i Słoneczną
– wtorek – Klocówka, Dominikanówka i Podklasztor – ul. Tomaszowska i Konopnickiej
– środa – Wólka Husińska, Majdan Wielki i ul. Zamojskiego
– czwartek – Majdan Mały, Hutków i ul. Kosciuszki, Partyzantów, Targowa i Sikorskiego
– piątek – Zielone, Borki i ul. Lelewela, Leśna, Sosnowa, Modrzewiowa, Świerkowa i Gietki
– sobotę – Łuszczacz, Róża, Nowa Wieś i ul. w Centrum i ul. 3 – Maja z Andersa.

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odbywa się w tylu miejscach, w ilu uda się je zorganizować grupom pozostającym ze sobą w duchowej łączności. W miejscowościach, w których nie ma możliwości zorganizowania Jerycha przez pełne siedem dni – organizowanie czuwania przynajmniej przez jedną dobę.

Źródło: katolik.pl