Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

ksm[dropcap]KSM[/dropcap] zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jako wspólnota kościelna skupia zatem osoby młode, które chcą pożytecznie i na chwałę Bożą wykorzystać swój wolny czas. Potrafimy się nie tylko bawić, wygłupiać, ale także robić coś dobrego dla innych oraz modlić się.

KSM zawsze jest i pozostaje wspólnotą wewnątrz całego Kościoła. Tak więc jego członkowie to osoby wierzące i praktykujące, które dają świadectwo o całym Kościele Katolickim, a którzy stosują się w życiu nauką Chrystusa. Nasze zaangażowanie w KSM to możliwość zaangażowania w życie Kościoła.

Sama nazwa KSM wskazuje, że jest to miejsce gdzie szczególnie może się realizować człowiek młody. Młodzież ma potrzebę angażowania swoich sił i dobrych chęci i właśnie KSM daje możliwość ich realizacji.

Przystąpienie do KSM to deklaracja poświęcenia swojego wolnego czasu i sił na robienie czegoś dobrego wspólnie z innymi.

KSM to nie tylko poważna praca, formacja, działanie, modlitwa. To również miejsce i czas na dobrą zabawę, kulturalną i radosną rozrywkę. Tutaj młodzież ma możliwość organizować wspólnie swój wolny czas – ogniska, rajdy, wycieczki.

Działanie, praca, rozrywka w KSM to jeden z jego filarów. Nie może on istnieć bez drugiego, którym jest formacja, osobista praca nad sobą, modlitwa i uczestnictwo w Sakramentach.

Drogi młody przyjacielu!

Zapraszamy Cię do nas na spotkania, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w salce spotkań.

Zanim ocenisz – przyjdź, aby doświadczyć bogactwa tej wspólnoty!

Przyjdź, aby jeszcze bardziej doświadczyć obecności Boga – przez wspólną modlitwę, śpiew i rozrywkę!

Zapraszamy!

KSM „Emmanuel” w Krasnobrodzie