DOM PIELGRZYMA

Dom Pielgrzyma należący do parafii przy Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Mari Panny w Krasnobrodzie usytuowany jest naprzeciwko kościoła  w budynku dawnej gminy pochodzącym z początku XX w. W czerwcu 2021 r. przy zaangażowaniu środków własnych parafii i dużym wsparciu NFOŚiGW zakończyła się jego termomodernizacja oraz przystosowanie budynku dla potrzeb gastronomiczno-hotelarskich Domu Pielgrzyma. 4 lipca miało miejsce uroczyste poświęcenie obiektu przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka.

Pomysł utworzenia Domu Pielgrzyma w Krasnobrodzie zrodził się w związku z brakiem tego typu placówki i rosnącym zapotrzebowaniem pielgrzymów i turystów przybywających do znajdującego się w sercu Roztocza Diecezjalnego Sanktuarium Maryjnego na usługi noclegowe i gastronomiczne. Istotnym elementem tego miejsca jest wyjście na przeciw potrzebom parafii: religijnym, rekolekcyjnym, szkoleniowym, kulturalnym.

Parafia zawarła umowę z rodzinną firmą ARTLER Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu umożliwiającą świadczenie usług na zasadach komercyjnych, dających możliwość pozyskiwania środków na utrzymanie obiektu jak i realizację dodatkowych celów parafii oraz specjalnej oferty dla pielgrzymów i gości parafii.

Naszą ofertę adresujemy również do grup wycieczkowych, rodzin i osób indywidualnych, jednak z zastrzeżeniem zachowania charakteru i godności miejsca.

Obiekt obejmuje część hotelową – Dom pielgrzyma oraz gastronomiczną – Restauracja Dominikańska. Nazwa nawiązuje do historii kościoła i klasztoru w Krasnobrodzie należących od II poł. XVII – do II poł. XIX w. do zakonu dominikanów.

INFORMACJE O POKOJACH I UDOSTĘPNIANYCH POMIESZCZENIACH:

Do dyspozycji pielgrzymów i gości udostępniamy:

• 3 pokoje 4-osobowe
  • 1 pokój 5-osobowy

(wszystkie pokoje mają łazienki, klimatyzację i ogrzewanie, TV oraz aneksy kuchenne z lodówką i czajnikiem)

Aktualne ceny za pobyt znajdują się na stronach: www.booking.com oraz www.nocowanie.pl. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie.

• dwie sale restauracyjne (łącznie 60 miejsc) z możliwością wykorzystania do celów szkoleniowych, uroczystości i spotkań parafialnych
  • taras restauracyjny – w sezonie letnim ( 30 miejsc)
  • na parterze usytuowane są ogólnodostępne toalety (przystosowane dla osób niepełnosprawnych) oraz przewijak dla niemowląt
  • parking