I Niedziela Adwentu – 03.12.2023 r.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny, a zarazem Nowy Rok Duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Czyńmy dobre postanowienia, które pomogą nam bardziej odkrywać Osobę Ducha Świętego oraz Jego dary.
    2. W czasie Adwentu w dni powszednie można sprawować jedną Mszę św. wotywną o NMP zwaną Roratnią. W tym roku te Msze św. będą sprawowane wieczorem o godz. 17.00, w soboty o godz. 7.00. Pragniemy zaprosić na nie wszystkich, którzy mogą, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Przynosimy ze sobą lapiony.
    3. Na Mszy św. o godz. 6.00 poświęciliśmy opłatki wigilijne. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy życzliwych ludzi, aby roznieśli je po rodzinach naszej parafii. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na pokrycie remontu Sanktuarium i na spłatę zobowiązań. Zwracamy się szczególnie do rodzin, które jeszcze nie wsparły tego historycznego remontu.
    4. Poświęcenie i wręczenie medalików Niepokalanej dla dzieci pierwszokomunijnych będzie na Mszy św. o godz. 12.00.

1. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 16.30.
    2. W liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Mikołaja, w czwartek św. Ambrożego. W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych tak, jak w każdą niedzielę.
    3. W tym tygodniu wypada też I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii. Z racji św. Ambrożego – patrona pszczelarzy Msza św. w intencji pszczelarzy będzie w czwartek o godz. 17.00.

1. Rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je Ks. Kania ze Stalowej Woli. Oto program rekolekcji (odczytać plan rekolekcji – w załączniku).
    2. Z racji rekolekcji nie będzie Mszy św. w przyszłą niedzielę w kościołach dojazdowych. W Łuszczaczu odprawimy Mszę św. o godz. 8.00.
    3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Z tej racji po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszych parafii. O pomoc w zbiórce prosimy Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

1. Jak już było powiedziane – w środę 6 grudnia – wspominamy w liturgii św. Mikołaja biskupa. Z tej racji po Mszy św. o godz. 17.00 w salce spotkań odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Jak każdego roku kancelaria św. Mikołaja na piętrze klasztoru jest czynna od poniedziałku do środy włącznie w godzinach od 8.30 do 10.00 oraz od 16.00 do 17.00.
    2. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Hutek, z Zielonego i z Warszawy – po 500 zł.; z Majdanu Wielkiego – 300 zł.; z Krasnobrodu – raz 200 zł., 2 razy po 100 zł. i 2 razy po 50 zł.; z Majdanu Małego i z Lipin – po 200 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 1000 zł. i 3 razy po 300 zł; z Biłgoraja – 1000 zł.; z Huty Dzierążyńskiej – 500 zł.; z Hutkowa – 350 zł.; z Dominikanówki i ze Świdnika – po 200 zł.; z Chmielka, z Ożarowa Mazowieckiego i z Tomaszowa – po 100 zł.; z Anglii i z Zamościa – po 20 zł. Niech Bóg przez wstawiennictwo Matki Boskiej Krasnobrodzkiej błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    3. Zachęcamy bardzo do nabycia tygodnika katolickiego Niedziela w cenie 10 zł. Są też jeszcze kalendarze ścienne KRZ i naszego Sanktuarium. Można je wysłać rodzinom z życzeniami świątecznymi.
    4. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 28.12-3.01. Informacje na stronie parafii i w zakrystii.
    5. Od najbliższej soboty, 9 grudnia rusza w naszej parafii wspólnota dzieci. Spotkania dla dzieci w każdym wieku, podczas których będą mogły poznawać kochające oblicze Pana Boga, Jego ślady na ziemi, uczyć się jak Go uwielbiać także ich miejsce w Kościele oraz tajniki Mszy św. Nie zabraknie muzyki i dobrej zabawy. Pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w Sali Spotkań.
    6. Dziś przy wyjściu z kościoła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca będzie rozdawał takie małe kalendarze adwentowe. Na każdy dzień Adwentu jest cytat z Pisma św., pewne zadanie do wykonania i świadectwa osób. Zachęcamy do wzięcia i korzystania każdego dnia tego świętego czasu.
    7. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

W PARAFII NAWIEDZENIA NMP W KRASNOBRODZIE

10 – 13. XII. 2023 r.

Prowadzi Ks. Jan Kania ze Stalowej Woli

Niedziela 10.XII

6.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
10.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Poniedziałek 11.XII – Dzień spowiedzi

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
9.00 – Msza św. z nauką dla kobiet – spowiedź św. kobiet.
12.30 – Msza św. z nauką dla dzieci Szkół Podstawowych i młodzieży licealnej – spowiedź św.

Wtorek 12.XII – Dzień spowiedzi

7.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.
9.00 – Msza św. z nauką dla mężczyzn – spowiedź św. mężczyzn.

Środa 13 . XII

9.00 – Msza św. z nauką dla kobiet
12.30 – Msza św. z nauką dla dzieci Szkół Podstawowych i młodzieży licealnej
17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich.

Spowiedź św.: w poniedziałek i we wtorek pół godz. przed każdą Mszą św.
Chorych w Łuszczaczu i Róży odwiedzamy w poniedziałek o godz. 14.30