Niedziela Świętej Rodziny 31 XII 2023 r.

1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny. Dziś także ostatni dzień roku 2023. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku: wystawienie Najświętszego Sakramentu, suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
2. O północy będzie Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku. Kto chce witać Nowy Rok w ten sposób – zapraszamy.

1. Jutro, w poniedziałek – Nowy Rok 2024 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna po korytarzach klasztoru. Posługują strażacy z Majdanu Małego.
2. W liturgii Kościoła wspominamy we wtorek świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W środę wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Jest to dzień patronalny Sióstr posługujących przy naszej parafii.
3. W tym tygodniu wypada też I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca stycznia.
4. W sobotę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w każdą uroczystość. Zapraszamy też do uczestnictwa w tzw. Orszaku Trzech Króli. A oto program: Rozpoczniemy od wspólnego kolędowania w Rynku od godz. 10.45. Ok. godziny 11 pochód wyruszy w kierunku Sanktuarium. Po drodze będą stacje z jasełkami. Zachęcamy do przebrania się w stroje postaci jasełkowych. Szczegóły są umieszczone na naszej stronie parafialnej.
5. W sobotę po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.

1. Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie liturgicznego okresu Bożego Narodzenia

1. Dziękujemy za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań poza wizytą duszpasterską: z Krasnobrodu i z Nowej Wsi – po 500 zł.; z Łuszczacza i z Niemirówka – po 200 zł., z Majdanu Wielkiego – 100 zł. i z Dominikanówki – 50 zł. Na kont parafii w tym tygodniu wpłynęły ofiary: z Biłgoraja, z Buska Zdroju i z Kolonii Suchowola – po 1000 zł.; z Krzemienia drugiego k. Janowa Lubelskiego i z Zamościa – po 500 zł.; z Łukowej i ze Świdnika – po 200 zł.; z Krasnobrodu i z Ożarowa Mazowieckiego – 100 zł.; z Dulowa Krakowskiego – 50 zł.; z Anglii – 40 zł. i z Zamościa – 20 zł.
2. W zakrystii są jeszcze kalendarze naszej parafii oraz KRZ.
3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska przebiegać będzie w następującym porządku:

2 stycznia – wtorek
– od godz. 9:00 – Majdan Wielki 2 i 3 przerwa i Saki – 4 księży
– – Róża – 1 ksiądz
– od godz. 15:30 – ul. Łąkowa – 1 ksiądz
– – ul. Słoneczna – 1 ksiądz
– – ul. Sobieskiego i Marysieńki – 2 księży
– – ul. Szkolna i Wolności – 1 ksiądz

3 stycznia – środa
– od godz. 9.00 – Hutków – 4 księży
– od godz. 15.30 – ul. Lelewela – 3 księży: 2 od strony Szuru 1 od ośrodka zdrowia
– – ul. Gietki i ok. godz. 17. blok przy ulicy Lelewela – 1 ksiądz
– – ul. Sosnowa – 1 ksiądz

4 stycznia – czwartek
– od godz. 9:00 – Wólka Husińska, Husiny – 4 księży
– od godz. 15:30 – ul. Leśna – 2 księży
– – ul. Świerkowa – 1 ksiądz
– – Majdan Wielki I przerwa – 2 księży z obu stron

8 stycznia – poniedziałek
– od godz. 9:00 – Majdan Mały – 3 księży
– – Przejma, Figarnia, Szur – 1 ksiądz
– od godz. 15:30 – ul. 3 maja – 3 księży – 1 od Podklasztoru po obu stronach i 2 od Rynku
– – ul. Andersa i ok 17. Blok przy 3 maja – 1 ksiądz
– – ul. Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz

9 stycznia – wtorek
– od godz. 9:00 – Borki – 1 ksiądz
– od godz. 15.30 – ul. Targowa – 1 ksiądz
– – ul. Modrzewiowa – 1 ksiądz
– – ul. Cicha i Mickiewicza – 1 ksiądz
(plan kolędy jest dostępny na naszej stronie internetowej)

4. Tak, jak to już mówiliśmy, wdzięczni jesteśmy za traktowanie wizyty pasterskiej w domu jako takiej małej uroczystości. Bo tak jest. Sam Pan Jezus pragnie nawiedzić nasz dom w osobie kapłana. Stąd cieszy, gdy w miarę możliwości cała rodzina jest w domu i w odświętnych strojach. Prosimy, by była przygotowana woda święcona. Przy okazji wizyty duszpasterskiej będzie możliwość złożenia ofiary na kościół oraz ofiary dla księży. Będziemy wdzięczni, jeśli przy składaniu daru zaznaczycie, co ma być ofiarą na kościół i poinformujecie o tym kapłana. Tegoroczne ofiary przeznaczamy m.in. na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań. To nasze wspólne dzieło. Wyrażamy wielką wdzięczność za zrozumienie i za obfite ofiary przy tej okazji składane.
5. Powstała inicjatywa wydawania gazetki parafialnej. Przygotowaliśmy już pierwszy numer. Druk kosztuje ok 3 zł. przy wyjściu można wziąć ten pierwszy numer. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i podpowiedzi.
6. Pierwszy film o Matce Teresie z Kalkuty będzie wyświetlany w przyszłą niedzielę w kinie w Zamościu o godz. 19.30. Będzie zorganizowany od nas autokar. Można się zgłaszać do ks. Łukasza.
7. Modlitwa w intencji rodzin odwiedzanych z wizytą duszpasterską.