Uroczystość Chrystusa Króla – 26.11.2023 r.

1. Po każdej Mszy św. odmawiamy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Uroczysty obrzęd przyjęcia kandydatów na ministrantów oraz poświęcenie ich stroju liturgicznego będzie w na Mszy św. o godz. 12.00.
  3. Wyjazd młodzieży do Zamościa na obchód Dni Młodzieży będzie o godz. 14.30.

1. Różaniec z czytaniem wypominków za zmarłych codziennie przed Mszą św. wieczorową, tj. o godz. 16.20.
  2. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie codziennie po Mszy św. wieczornej.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
  4. W piątek Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczynamy dzień skupienia dla rodziców, których dzieci przystąpią do Komunii św. i do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o zgłaszanie się do ks. Łukasza.
  5. W sobotę po Mszy św. wieczornej Zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu. Zachęcamy gorąco do odprawiania pięciu pierwszych sobót miesiąca

1. Pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas który ma nas przygotować na święta Bożego Narodzenia i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Zachęcamy wiernych do podejmowania zobowiązań w walce z nałogami i złymi przywiązaniami do grzechu.
  2. Msza św. poranna w Niedziele w czasie Adwentu będzie o godz. 6.00. W przyszłą niedzielę nie będzie więc Mszy św. o godz. 7.00. Kolejne Msze św. bez zmian, czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.
  3. Poświęcenie medalików dla dzieci przed I Komunią św. będzie na Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Członkowie Legionu Maryi będą też rozprowadzać cudowne medaliki Niepokalanej po Mszach św.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i na spłatę zobowiązań: Z majdanu Wielkiego – raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Krasnobrodu, z Zielonego, z Kolonii Suchowola, z Łukowa i z Tomaszowa – po 200 zł.; i z Niemirówka – 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Podklasztoru – 300 zł.; z Kolonii Partyzantów i z Knurowa – po 200 zł.; z Krasnobrodu – raz 150 zł. i 3 razy po 100 zł.; z Zamościa – 2 razy po 100 zł. i 2 razy po 20 zł.; z Kwidzyna – 100 zł.; z Majdanu Wielkiego i z Tomaszowa – po 50 zł. Wyrażamy wielką wdzięczność za każdy dar serca na ten zbożny cel. Przyjeżdzający pielgrzymi i goście nie poznają Sanktuarium i zachwyceni są pięknem, ale i ciepłem Sanktuarium. Kochani, to wasza zasługa. Zostało nam jeszcze sporo do spłaty, ale ufam, że wszystkiemu, z Bożą pomocą i życzliwością ludzi, zaradzimy.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy w II niedzielę adwentu (za 2 tygodnie). Porządek będzie taki sam jak w minionych latach. Bardzo prosimy o zaplanowanie czasu i o modlitwę w ich intencji.
  3. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 28.12 – 03.01.2024 r. Informacje na stronie parafii.
  4. Gratulujemy naszym lektorom, którzy w finale piłki nożnej zajęli II miejsce w diecezji.
  5. Gratulujemy Zespołowi „Wójtowianie” 30 lat istnienia i dziękujemy także za ubogacanie śpiewem naszej parafii.

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w tych zobowiązań, chroni od zła i naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i teraz i na wieki wieków Amen.