XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023

1. Msza św. na rozpoczęcie świętowania przez parki krajobrazowe województwa lubelskiego będzie na Błoniach przy Zalewie w Krasnobrodzie o godz. 10.00.
    2. O 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Brata Alberta w MW. Nie ma Mszy św. w Dominikanówce i Majdanie Małym

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.
    2. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży w Krasnobrodzie odprawiona zostanie o godz. 8.00 na placu przy szkole. W Majdanie Wielkim i Łuszczaczu o godz. 8.30 w kaplicach. Spowiedź dla uczniów i nauczycieli w Majdanie Wielkim będzie czwartek o godz. 14.30, spowiedź w Łuszczaczu będzie o godz. 15.30. W Krasnobrodzie zaś spowiedź będzie w czwartek od godz. 17.00. Bardzo proszę rodziców i nauczycieli, by wszystka młodzież i wszystkie dzieci zakończyły rok szkolny z czystymi sercami. By w piątek wszyscy mogli wziąć udział i przystąpić do Komunii świętej.
    3. W piątek rozpoczynamy też Nowennę przed uroczystością odpustową Pani Krasnobrodzkiej. Będzie po Mszy św. wieczornej.
    4. W sobotę, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w Lipsku.
    5. W sobotę o godz. 19.00 spowiedź dla mieszkańców Wólki Husińskiej przed odpustem.

1. O 12.00 Suma odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w Wólce Husińskiej.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: Rafał z racji I Komunii św. – 100 zł., z Krasnobrodu – raz 1000 zł. i raz 200 zł., z Zamościa – raz 500 zł., i raz 100 zł., z Tomaszowa – 500 zł., z Ostrowca Świętokrzyskiego – 300 zł., z Zakłodzia k. Radecznicy – 200 zł., z Lublina – dwa razy po 100 zł., z Lipska i z Sitańca – też po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Porąbki Uszewskiej k. Brzeska – 2000 zł., z Norwegii jako dziesięcina – 1000 zł., z Zamościa – raz 1000 zł., raz 200 zł. i raz 100 zł., z Bełżca – 1000 zł., z Majdanu Wielkiego – 500 zł., z Łabuń – 360 zł., z Lublina – 200 zł., z Zaborecznego – 150 zł., z Jakubowic Konińskich k. Lublina i z Tarnowa – po 100 zł. i z Warszawy – 10 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom wszelkie potrzebne łaski.
    2. Powoli kończymy najważniejsze prace remontowe. Okazało się jednak, że prace dodatkowe, a do tego inflacja sprawiły, że mamy do spłacenia kilka milionów złotych. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. A Pani Krasnobrodzka nie poskąpi potrzebnych łask.
    3. Już za dwa tygodnie uroczystość odpustowa Matki Bożej Jagodnej. Pragniemy przygotować się jak najlepiej, by także przyjąć pielgrzymów. Zapraszajcie rodziny i znajomych. Będziemy też wdzięczni za pomoc w przygotowaniu posiłku poprzez upieczenie ciasta. Myślmy też o strojach procesyjnych.
    4. Pragniemy też powołać wolontariat parafialny. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby się w to zaangażować. Myślimy o powołaniu służby porządkowej, liturgicznej, dekoratorskiej itp. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19.00.
    5. Stowarzyszenie Mieszkańców Nasz Podklasztor oraz Burmistrz Krasnobrodu serdecznie zapraszają na Czwarty Piknik Rodzinny w Osiedlu Podklasztor, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 25 czerwca w Parku ks. K. Wójtowicza i rozpocznie się o godz. 14.00.
    6. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    7. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.