II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024 r.

1. Mszę św. tak, jak w każdą niedzielę.

1. Cieszymy się, że tak wiele osób przyszło na spotkanie oazowe, które odbyło się wczoraj. Ks. Artur zaprasza dzieci z klas IV i V we wtorek po Mszy św. wieczornej, dzieci z klas V w środę, a z klas VII i VIII w czwartek też po Mszy św. wieczornej.
    2. W czwartek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
    3. W czwartek o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium odprawiona zostanie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie od Boga. Już od godz. 16.00 będzie modlitwa za zmarłych z naszych rodzin. Zapraszamy i prosimy o modlitwę.
    4. W piątek dzień imienin Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego i liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa.
    5. Przypominamy, że w niedzielę – 21 stycznia – obchodzimy Dzień Babci, a w przyszły poniedziałek – 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

III. W przyszłą niedzielę

1. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań.
    2. Odbędzie się też kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. W kweście wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Krasnobrodzie.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: z Krasnobrodu – raz 10.000 zł. i raz 100 zł.; z Majdanu Wielkiego – 500 zł.; z Łuszczacza – 200 zł.; z Kolonii Partyzantów i z Zamościa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – raz 1000 zł. i raz 200 zł.; z Porąbki Uszewskiej – 1000 zł.; z Dominikanówki i z Gdyni – po 500 zł.; z Piaseczna – 310 zł.; z Krasnobrodu – raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Biłgoraja i z Krasnegostawu – po 100 zł.; z Hrubieszowa – 50 zł.; z Anglii – 20 zł. i z Wałbrzycha – 10 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom wszelkie potrzebne łaski. Także tym którzy złożyli ofiary podczas kolędy i składają na tacę.
    2. Do nabycia prasa katolicka: w zakrystii tygodnik Niedziela w cenie 10 zł. i u S. Jadwigi wiele ciekawych książek.
    3. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zużyty sprzęt będzie można składać na podwórku koło spichlerza od jutra do najbliższego czwartku do godz. 15.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszym rodakom, którzy pozostali na wschodzie (Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie). Ci którzy z parafian nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczną cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Nr konta na ulotkach i stronie internetowej www.pro-missio. org.

Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.