ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r.

1. Z dniem dzisiejszym kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż zachowujemy zwyczaj śpiewania kolęd do święta Matki Bożej Gromnicznej. W poniedziałek rozpoczynamy okres zwykły który potrawa do wtorku przed środą Popielcową (14 lutego).

1. Kontynuujemy wizytę duszpasterską.
    2. W sobotę o godzinie 14:00 w sali spotkań (dawnym muzeum sakralnym) obędzie się integracyjno-organizacyjne spotkanie OAZY. Mile widziani są zarówno obecni członkowie, jaki i nowe osoby, które chciałyby dołączyć. Ks. Artur zaprasza chętnych od klasy IV do I klasy szkół średnich.

1. Porządek Mszy św. tak. Jak w każdą niedzielę.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Róży – 500 zł.; z Krasnobrodu jako dziesięcina – 350 zł., ponadto z Krasnobrodu – raz 100 zł. i raz 40 zł.; z Tomaszowa – 300 zł. i z Hutkowa – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – 2000 zł., z Biłgoraja – raz 1000 zł. i raz 200 zł.; z Kalinowic – raz 770 zł. i raz 350 zł.; z Lublina – raz 500 zł. i raz 100 zł.; z Krasnobrodu – 300 zł.; z Babic, z Dereźni Solskiej, z Krakowa, z Majdanu Sopockiego, z Tarnowa i z Szarowoli – po 200 zł.; z Bezrzecza k. Szczecina i z Bytomia – po 150 zł.; z Poręby Dzierżnej k. Wolbromia i z Tomaszowa – po 100 zł.; z Sosnowca – 60 zł.; i z Krynic – 50 zł. Wyrażamy wielką wdzięczność za każdą złotówkę złożoną na ten cel, by Sanktuarium Matki Boskiej Krasnobrodzkiej godnie wyglądało. Wielkie Bóg zapłać także za ofiary składane na ten cel przy okazji wizyty duszpasterskiej.
    2. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

8 stycznia – poniedziałek

Od godz. 9:00       – Majdan Mały – 3 księży

– Przejma, Figarnia, Szur – 1 ksiądz

Od godz. 15.30     – ul. 3 maja – 3 księży – 1 od Podklasztoru po obu stronach i 2 od Rynku

– ul. Andersa i ok. godz. 17. 00 – blok przy ul. 3 Maja – 1 ksiądz

– ul. Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz

9 stycznia – wtorek

Od godz. 9:00       – Borki – 1 ksiądz

Od godz. 15:30     – ul. Targowa – 1 ksiądz

– ul. Modrzewiowa – 1 ksiądz

– ul. Cicha i Mickiewicza – 1 ksiądz

1. Jeszcze raz dziękujemy za spotkania modlitewne w waszych domach, za życzliwość i hojność serc.
  2. Zachęcamy gorąco do czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik „Niedziela”. Są jeszcze kalendarze z Sanktuarium na ten rok i jeszcze kilka egzemplarzy gazetki parafialnej.
  3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.