XXXI Niedziela Zwykła – 5 XI 2023 r.

• W dniu dzisiejszym:
    1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Sercu Jezusowemu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  • W tym tygodniu:
    1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
    2. W czwartek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – „Matki i Głowy wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Módlmy się szczególnie za Ojca Świętego Franciszka.
    3. W sobotę 105 rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczórkach. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tam po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i modlitwie w intencji poległych w obronie Ojczyzny, okolicznościowe przemówienie wygłosi Burmistrz Krasnobrodu. O godz. 12.00 przy Kaplicy na Wodzie rozpocznie się II Rajd Nordic Walking idę dla Niepodległej. „Poznajemy historię Krasnobrodu”. Jesteśmy zaproszeni.
    4. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów będzie w sobotę o godz. 10.00.
  • W przyszła niedzielę:
    1. Obchodzimy również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
    2. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin chrztu św. – 10 grudnia.
    3. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Inne:
    1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Zamościa – raz 1000 zł. i raz 200 zł.; z Opola Śląskiego i z Nowosiółek – po 1000 zł.; z Krasnobrodu – 2 razy po 500 zł., raz 400 zł., raz 350 zł., raz 300 zł., raz 100 zł. i raz 50 zł.; z Hutkowa – raz 500 zł. i raz 100 zł.; z Łaszczowa – 500 zł.; z Klocówki, z Majdanu Małego i z Zamościa – po 300 zł.; z Hutek – dwa razy po 200 zł.; z Majdanu Wielkiego, z Niemirówka i z Zielonego – po 200 zł.; z Tomaszowa – dwa razy po 100 zł.; z Nowej Wsi, z Lublina i z Radkowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – raz 1000 zł. i raz 100 zł.; z Kanady – 900 zł.; z Krasnobrodu – raz 500 zł. i dwa razy po 100 zł.; z Nowej Wsi, z Szarowoli i ze Świdnika – po 200 zł.; z Ożarowa Mazowieckiego – 100 zł. Bóg zapłać za każdy gest dobrej woli i za każdą złotówkę czy to składaną na tacę, czy ofiarę w innej formie.
    2. Pragnę serdecznie podziękować pani Marcie Wróbel, panu Waldemarowi Parolowi i wolontariuszom za odnawianie klatek w ptaszarni. Niech Bóg błogosławi.
    3. W ramach przygotowania do bierzmowania i do I Komunii św. pragniemy pomóc rodzicom w głębszym przeżyciu tych wydarzeń, tak ważnych przecież w życiu ich dzieci. Dlatego już zapowiadamy, że w dniach 1 i 2 grudnia odbędzie się dla rodziców specjalny dzień skupienia. Oczekujemy, że wszyscy rodzice wezmą w nim udział.
    4. W Tomaszowie zaś w Sanktuarium Matki Bożej odbędzie się w dniach 24-26 Kurs dla kobiet Samarytanka”.
    5. W zakrystii do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 10 zł. oraz kalendarze naszego Sanktuarium.