Zesłanie Ducha Świętego – 28 maja 2023 r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Możemy dziś uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „Veni Creator”.
    2. Pierwsza Komunia św. dzieci z naszej parafii na Mszy św. o godz. 12.00
    3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne – decyzją ks. Biskupa pozostaje w naszej parafii, przeznaczona na prace remontowe prowadzone przy Sanktuarium. Bóg zapłać za ofiary.
    4. W parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego, oraz w Łabuniach, uroczysty odpust. Księża Proboszczowie zapraszają.

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, dawniej zwane drugim Dniem Zielonych Świąt – Msze św. w Sanktuarium w porządku niedzielnym, w kościołach filialnych: Łuszczacz o 15.00, Wólka Husińska 16.30, Dominikanówka 15.00, Majdan Wielki 16.00, Majdan Mały 17.00, Hutków 16.00. Kto ze względu na pracę nie może uczestniczyć we Mszy św. w ciągu dnia, niech przybędzie do Sanktuarium na godz. 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
    2. Próba kandydatów do bierzmowania i świadków bierzmowania będzie jutro, w poniedziałek o godz. 19.00. We wtorek o godz. 8.00 zbiórka w szkole dla kandydatów do bierzmowania. Następnie przejście do Sanktuarium na próbę i potem wyjazd do Tomaszowa na Diecezjalną Pielgrzymkę Bierzmowanych.
    3. Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do naszego Sanktuarium odbędzie się w najbliższą środę. O godz. 10.00 będzie Droga Krzyżowa, o 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o 11.30 Msza św. pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka.
    4. Sakrament bierzmowania będzie we środę o godz. 16.00.
    5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec i nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego. W Sanktuarium będą o godz. 17.30.
    6. W tym tygodniu więc wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek będzie nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i Nabożeństwo wynagradzające temuż Sercu.
    7. W czwartek, pierwszego czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
    8. Święcenia kapłańskie odbędą się w Katedrze zamojskiej w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

III. W przyszłą niedzielę – Niedziela Trójcy Najświętszej

1. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja z Najświętszym Sakramentem, którą obsługują strażacy z Klocówki.

1. Inne:
    1. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy ufundowali dwa piękne złote ornaty, zamówili intencję Mszy św. i złożyli ofiarę 1300 zł. na remont Sanktuarium.
    2. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i na utrzymanie parafii: z Wiednia – 150 Euro, z Ottawy w Kanadzie – 500 zł., z Sitańca – 500 zł., z Tereszpola – 300 zł., bezimienna – 200 zł., od Amelki z racji Komunii św. Rocznicowej, ponadto z Biłgoraja, z Lublina, ze Szczebrzeszyna i z Zamościa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Norwegii jako dziesięcina – 570 zł., z Krasnobrodu i z Tarnowa – po 100 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom wszelkie potrzebne łaski.
    3. Trwają prace w części mieszkań wikariuszy.
    4. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    5. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.