OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.10.2019 r.

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za tych, którzy głoszą Chrystusa narodom pogańskim.
    2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę. Są przeznaczone na remont naszego Sanktuarium.
    3. Pan Mieczysław Komisarczuk będzie przyjmował składki członkowskie T.P. KUL.
    4. Dziś jest też tzw. liczenie wiernych. Prosimy o wyrozumiałość.

1. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym, które w naszym Sanktuarium odprawiamy przed Mszą św. wieczorową tj. o godz. 16.30, w soboty zaś po Mszy św. Zachęcamy wiernych, a zwłaszcza dzieci i młodzież do codziennego odmawiania Różańca.
    2. W związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II w Liceum Ogólnokształcącym odbędą się obchody święta Patrona. W środę 23.10. o godz. 10.00 będzie Msza św. w Sanktuarium, a potem złożenie kwiatów i akademia w szkole oraz ślubowanie pierwszej klasy LO.
    3. Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę będzie w sobotę 26 października.
    4. Próba chórku dziecięcego w sobotę o godz. 10.00, z zbiórka ministrantów o godz. 11.00.
    5. W sobotę z racji czwartej soboty miesiąca będzie czuwanie modlitewne po Mszy św. wieczornej.

1. Wypada rocznica konsekracji tutejszego kościoła parafialnego – jest to wspólne święto dla wszystkich kościołów konsekrowanych. Taca przeznaczona będzie na cele misyjne.
    2. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Po tej Mszy św. będzie też spotkanie Legionu Maryi.
    3. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: rodzina z MM – 1000 zł., rodzina śp. Andrzeja Rembisza – 1000 zł. i jeszcze jedna rodzina – 1000 zł. z Kolonii Łaszczów – 900 zł., z MW – 400 zł., z Zamościa – 400 zł., z Łubartowa – 300 zł., po 200 zł. z Łabuń, z Nowej Wsi i z Krasnobrodu. Po 100 zł. z Niedżwicy Dużej, z Hutkowa, z Zielonego, z Klocówki, ze Szczebrzeszyna, z Zamościa i trzy razy po 100 zł. z Krasnobrodu. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Lublina – 1000 zł. i 150 zł., z Anglii – 1000 zł. i z Krasnobrodu – 150 zł. i 50 zł. Serdecznie dziękujemy. Jak widzicie zostały zakończone prace przy elewacji wschodniej i południowej kościoła. Trwają prace przy dachu. W części południowej wykonano wszystkie kominy i już prawie ta strona dachu gotowa. Czekamy na kratki kominowe. Wykonano już szkielet kolejnego tzw. bawolego oczka od strony wschodniej. Zachęcamy, by od strony podwórka zobaczyć, jak będzie wyglądał cały klasztor.
    2. Zbliża się miesiąc listopad i uroczystość Wszystkich Świętych. Kartki wspominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii – wypełnione składamy w zakrystii u księży. Prosimy by porządkować też groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych.
    3. Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w cenie 5 zł.
    4. W sklepiku u s. Jadwigi możemy nabywać kalendarze lubelskie, a w zakrystii są jeszcze Kalendarze Katolickiego Radia Zamość w cenie 6 zł, oraz kalendarze rolnicze – książkowe w cenie 27 zł. i ścienne z wieńcami dożynkowymi w cenie 6 zł.
    5. Dziękujemy Ks. Krzysztofowi oraz p. Mieczysławowi Komisarczukowi i rodzicom dzieci ze scholii za piękny rajd edukacyjny do sanatorium i o0gnisko dla lektorów, ministrantów i scholanek.
    6. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje przy naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę Kiermasz Dobroczynny na rzecz zakończenia budowy domu dla osób niepełnosprawnych w Zamościu. Ks. Piotr Jakubiak podarował na ten cel swoje książki, a wychowankowie Stowarzyszenia przekazali prace artystyczne. Wszystkich życzliwych temu dziełu zapraszamy do zakupów, a ekipę młodzieży z Drogi do Prawdy prosimy o pomoc w organizacji całodziennego kiermaszu.
    7. Przypominamy, że w przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.