OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.12.2021

I. W dniu dzisiejszym – ostatnia niedziela Adwentu

1. Bogu dzięki za to, że możemy dzisiejsze Eucharystie sprawować w kościele. Jak widzicie nie wszystko jest już zrobione. Opóźniają się dostawcy marmuru. Ale ufamy, że do Bożego Narodzenia najważniejsze prace zostaną ukończone. Cudowny Obraz Pani Krasnobrodzkiej znajduje się w dalszym ciągu w kaplicy sióstr Imienia Jezus. Wprowadzimy Ją po zakończeniu prac.
    2. Dziś po Mszy św. o godz. 6.00 i 17.00 nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

1. W środę, 22 grudnia pragniemy odwiedzić osoby chore i starsze. A oto plan: o godz. 9.00 – Hutków oraz Dominikanówka, a także Klocówka, Niemirówek, Kol. Partyzantów i Zaboreczno. O godz. 10.00 – Majdan Wielki i Majdan Mały. O godz. 11.00 – Wólka Husińska i Husiny. O godz. !5.00 Krasnobród, Nowa Wieś, Szur i Zielone oraz DPS w Majdanie Wielkim. Tam, gdzie funkcjonuje kaplica, spowiedź św. odbywa się w kaplicy, a tych którzy nie mogą przybyć ksiądz odwiedzi w domu. W zakrystii zgłaszamy jeszcze chorych podając dokładny adres zamieszkania.
    2. W piątek 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia – o godz. 9.00 Msza św. za naszych bliskich zmarłych, których polecamy w modlitwach wypominkowych. Kartki wypominkowe wyłożone są na bocznych ołtarzach, wypełnione składamy w zakrystii. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, którą niech poprzedzi wspólny pacierz, odczytanie Ewangelii wg. św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, odśpiewanie kolędy. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia i darujemy wzajemnie wszystkie urazy. Podczas wieczerzy zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od napojów alkoholowych.
    3. Pasterkę w naszym Sanktuarium odprawimy o godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
    4. W sobotę Uroczystość Narodzenia PańskiegoMsze św. odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W kościołach filialnych Msze św. w porządku tradycyjnym.

1. 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W kościołach filialnych w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielanie sakramentu chrztu św. Następny termin – 9 stycznia. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na tzw. kapłański fundusz zdrowotny.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: Ofiary: rodzina spod Kraśnika – 1900 zł., po 200 zł. – z Krasnobrodu – dwa razy, ponadto z Majdanu Małego, z Trzepiecin, z Szewni Dolnej, z Telatyna, z Tereszpola i z Lublina. Oraz 100 zł. z Suchowoli. Na konta parafii wpłynęły ofiary: z Borek i z Szamocina k. Poznania – po 2000 zł., z Warszawy – 1500 zł. i 10 zł., z Krasnobrodu – 1000 zł. i 100 zł., z Krzemienia Drugiego k. Janowa Lubelskiego – 500 zł., z Zamościa – 200 zł. oraz z Zaborecznego i z Lublina – po 100 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Niech Pani Krasnobrodzka wyprasza im i ich rodzinom wszelkie potrzebne łaski.
    2. Spowiedź święta dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają być ochrzczone 26 grudnia odbędzie się – 24 grudnia na Mszy św. o godz. 9.00, a po Mszy św. konferencja chrzcielna, następnie po konferencji spisywanie aktów chrztu świętego. W dniu Wigilii, jak i przez Święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.
    3. Nie mamy już świec wigilijnych. Dziękujemy właścicielom Marketu za pomoc w ich rozprowadzaniu. Przy okazji apel – hasło Polaków w XIX w. pod zaborem pruskim: kupujmy – swój, za swoje, u swego. Podatki wtedy też zostają w Polsce.
    4. W zakrystii do nabycia świąteczny numer tygodnika katolickiego „Niedziela”.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodu o głębokie przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.