OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.06.2019 r.

1. Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w Wólce Husińskiej 12.00.
    2. Po sumie modlitewne spotkanie Legionu Maryi

1. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii Lipsko.
    2. W czwartek Oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, a potem procesja eucharystyczna na Kalwarii i poświęcenie wianeczków oraz błogosławieństwo dzieci. Procesję obsługują strażacy z Majdanu Wielkiego.
    3. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    4. W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy tak, jak w każdą niedzielę. W tym dniu ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej; tzw. „Świętopietrze”.
    5. Przygotowujemy się powoli do uroczystości odpustowych. Prosimy, by opiekunowie stacji Drogi Krzyżowej je odświeżyli. W ramach przygotowania do naszego odpustu będziemy gościli o. Antonello z Brazylii. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, sobotę będą modlitwy przy Kaplicy na Wodzie od godz. 8.30, a o 12.00 będzie Msza św. w Sanktuarium.

1. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył O. Antonello.

1. Zapraszamy panie do lepienia pierogów i przygotowanie ciast na odpust. A o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową prosimy: I ołtarz – mieszkańcy Leśnej, Sosnowej, Modrzewiowej i Świerkowej; II. – z ul. Targowej i Sikorskiego; III. – z ul. 3 – Maja; IV. – MW III Przerwa i Saki i V. – Borki.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią trzecią niedzielę miesiąca na remont Sanktuarium. Ponadto złożono ofiary: rodzina z Krasnobrodu – 1000 zł. pan z Krakowa – 1000 zł., Grupa Aktywna z Krasnobrodu – 500 zł., rodzina z Norwegii – 500 zł., bezimiennie – 200 zł. oraz z ul. Zamojskiej, z Hutkowa i z Nowej Wsi po 100 zł.
  3. Zapraszamy ministrantów z całej parafii oraz scholę na jutro na rajd pieszy i ognisko jako podziękowanie za całoroczną służbę. Wyjście wspólne spod kościoła o godz. 15:00. Dziękujemy p. Mieczysławowi Komisarczukowi za organizację tego spotkania. Nasi ministranci uczestniczyli w diecezjalnej pielgrzymce LSO do Katedry w Zamościu połączonej z Olimpiadą sportową na obiektach OSiR. Wrócili z sukcesami zdobywając złoty medal w przeciąganiu liny, srebrne medale w piłce nożnej i piłce siatkowej oraz wyciskaniu odważnika. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszej parafii.
  4. Do nabycia tygodnik Niedziela  w cenie 5.00 zł.
  5. Suplikacje.