OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.12.2021

I. W dniu dzisiejszym

1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny.

1. Jutro święto św. Jana i Ewangelisty. Mszę św. będą o godz. 7.00, 7.30, o 9.00 i o 17.00. Po Mszach św. będzie błogosławieństwo wina i podawanie do spożycia. Z racji pandemii przygotowaliśmy jednorazowe kieliszki. Zapraszamy.
    2. W tym dniu rozpoczniemy też wizytę duszpasterską.
    3. W piątek wspomnienie św. Sylwestra papieża – ostatni dzień roku 2021. O godz. 16.00 Msza św. na zakończenie Starego Roku. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przebłagalne – suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
    4. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia w piątek, 31 grudnia 2021 r. wszystkim diecezjanom oraz gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Korzystający z dyspensy powinni tego dnia pomodlić się w intencji papieża Franciszka, a także podjąć, zgodnie z własnym wyborem, formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.
    5. W sobotę – Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie z racji pandemii nie będzie procesji eucharystycznej. Ale będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy różaniec.
    6. W tym dniu jest również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odnowienie Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo I sobotnie.

1. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Krasnobrodzie po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: rodzina z Krasnobrodu – 2500 zł., ponadto z Krasnobrodu – raz 400 zł. i raz 100 zł., z gminy  Krasnobród – 500 zł., z Zamościa – 500 zł. i 100 zł. i po 100 zł. – z Majdanu Wielkiego, z Przejmy i z Tomaszowa. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Norwegii jako dziesięcina – 1810 zł., z Hubalów k. Zamościa – 1000 zł., z Biłgoraja i z Zamościa po 300 zł., z Knurowa i z Kwidzyna po 200 zł., z Krasnobrodu – 100 zł. i po 50 zł. z Podzamku i z Zamościa. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Krasnobrodzkiej błogosławi za te bezinteresowne dary serca.
    2. W zakrystii jest też świąteczny numer „Niedzieli” w cenie 10 zł. Są też kalendarze ścienne.
    3. W związku z wizytą duszpasterską powtarzamy to, co było rok temu. Nie rezygnujemy z tej pięknej i jakże głębokiej tradycji. Pan Jezus stał się człowiekiem i zamieszkał pośród nas. Jako że jest Miłością, pragnie być zapraszany, by mógł błogosławić i chronić przed złem. Dlatego wizyta duszpasterska, to takie przejście Pana Jezusa po naszych rodzinach. Proponujemy, by – jak to jest pięknym zwyczajem w naszej parafii – wychodzić po kapłana. Unikajmy witania się poprzez podawanie rąk. Ograniczmy też wizytę do modlitwy, pokropienia wodą święconą i do kapłańskiego błogosławieństwa. Gdyby ktokolwiek obawiał się przyjęcia kapłana z różnych względów może przyjąć go przed domem lub w ogóle nie zapraszać – rozumiemy to. Prosimy też by, jeśli w domu ktoś choruję lub jest na kwarantannie, poinformować o tym przez okno. Wówczas kapłan pobłogosławi rodzinę z zewnątrz domu.

Tradycyjnie, jeśli ktoś zechce złożyć dar ofiarny na dalsze prace remontowe Sanktuarium lub na tzw. kolędę, to prosimy o zaznaczenie tego. Niech Matka Boża czuwa nad nami.

1. A oto plan na najbliższe dni:

Poniedziałek 27.12

Od godz. 11.00 – Łuszczacz  – 3 księży (dwóch od początku, jeden od Zagóry,);

Róża  – 1 ksiądz od strony Ciotuszy

Wtorek 28.12

Od godz. 9.00 – Zielone – 3 księży (dwóch od początku, jeden od strony Przejmy po obu stronach)

Klocówka – 2 księży z obydwu stron

Od godz.15.30 – ul. Zamojska – 2 księży z obydwu stron

– ul. Sobieskiego i Kr. Marysieńki – 2 księży

– ul. Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz

Środa 29.12

Od godz. 9.00 – Wólka Husińska i Husiny – 4 księży

Szur, Figarnia i Przejma – 1 ksiądz

Od godz. 15.30 – Nowa Wieś – 2 księży – od początku i od końca po obydwu stronach

Dominikanówka – 2 księży od początku i od końca po obydwu stronach do środka. Środek niech cierpliwie czeka.

ul. Andersa i ok. 17.00  blok przy ul 3 Maja – jeden ksiądz

Czwartek 30.12

Od godz. 9.00 – Majdan Mały – 3 księży – dwóch od kaplicy po jednej i drugiej stronie – trzeci od końca po obu stronach

Niemirówek – 2 księży z obydwu stron

Od godz. 15.30 – ul. Lelewela – 3 księży – dwóch od strony Szuru i 1 kapłan od ośrodka zdrowia

ul. Gietki i ok. 17.00 – blok przy ul. Lelewela – 1 ksiądz

Piątek 31.12

Od godz. 9.00 – Hutków – 4 księży

ul. Targowa – 1 ksiądz

1. Poświęcenie owsa.
  2. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.