OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02.01.2022

1. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Krasnobrodzie po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego — zwane świętem Trzech Króli. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawimy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, którą — zgodnie z dawnym polskim zwyczajem — na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.
    2. Taca z tego dnia przeznaczone są na Fundusz Misyjny, a ofiary składane za kadzidło na fundusz misyjny sióstr Imienia Jezus.

III. W przyszłą niedzielę — uroczystość Chrztu Pańskiego

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin udzielania Sakramentu Chrztu św. — 13 lutego.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Krasnobrodu – raz 500 zł., raz 400 zł. i 200 zł., spod Szczecina – 400 zł., z Nowej Wsi – 200 zł. i po 100 zł. – z Bełżca, z Tomaszowa i z Rumii. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – raz 3000 zł., raz 200 zł. i raz 100 zł., z Dereźni Solskiej – 300 zł., spod Szczecina – 150 zł. i z Zamościa – 100 zł. Wielkie serdeczne Bóg zapłać za te ofiary i te, składane przy wizycie duszpasterskiej.
  2. Do nabycia praca katolicka: tygodnik katolicki „Niedziela „.
  3. Wizyta duszpasterska:

Poniedziałek 3.01

Od godz. 9.00       – Majdan Wielki I Przerwa – 2 kapłanów od obydwu stron

– Zaboreczno  i Kol. Partyzantów – 2 kapłanów od obydwu stron

Od godz. 15.30     – ul. Sikorskiego i Wczasowa od Kościuszki do Zalewu – 1 kapłan

– Aleja NMP i Turzyniec – 2 księży

– ul. Sosnowa – 1 kapłan

– ul. Szkolna i Wolności – 1 kapłan

Wtorek 4.01

Od godz. 9.00       – Majdan Wielki II i III Przerwa i Saki: dwóch kapłanów od p. Korgi i dwu od

strony Majdanu Małego.

Od godz. 15.30     – ul. Słoneczna – 1 ksiądz

– ul. Łąkowa – 1 ksiądz

– ul. 3-go Maja –  jeden kapłan od Rynku po obu stronach i dwóch od Podklasztoru

Środa 5.01

Od godz. 9.00       – Borki – 1 ksiądz

Od godz. 15.30    – ul. Św. Rocha, Łastowieckiego, Kościuszki i Zapiasek – 3 księży

– ul. Leśna – 2 kapłanów

Sobota 8.01

Od godz. 9.00       – ul. Tomaszowska i Konopnickiej – 4 księży

– ul. Partyzantów – 1 kapłan

Poniedziałek 10.01

Od godz. 15.30    – ul. Cicha i Mickiewicza – 1 kapłan

– ul. Mostowa i Nadrzeczna – 1 kapłan

– ul. Modrzewiowa – 1 kapłan

– ul. Świerkowa – 1 kapłan

– Bloki przy Alei NMP – 1 kapłan

1. Wyrażamy wdzięczną radość za spotkania z Wami w czasie wizyty pasterskiej. Zachęcamy też, by po błogosławieństwie kapłana i po jego wyjściu pokropić wodą święconą całe mieszkanie z intencją w sercu, by te miejsca opromieniła Boża łaska. Wdzięczni też jesteśmy za tak obfite dary serca składane na rzecz remontu naszego Sanktuarium i na kolędę i za wyraźne zaznaczanie tych ofiar.
  2. I jeszcze słowo o „Orszaku Trzech Króli”. ORSZAK TRZECH KRÓLI to: przywracanie tradycji, to: największe Jasełka na świecie, to: działania edukacyjne i kulturalne, to: oddolne inicjatywy lokalne, to: efekt działania zwykłych ludzi, to: „Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia”. Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze – zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Chcemy, by i Krasnobród miał w tym udział. A oto program: spotykamy się 6 stycznia przed godz. 10.30 na Placu Siekluckiego. Tam herold zapowie sens tego wydarzenia. Tam też przywitamy trzech króli i dołączymy się do ich orszaku. Przed Krasnobrodzkim Domem Kultury zajrzymy za kulisy tego, co miało miejsce w Betlejem po przybyciu Józefa i Maryi. Przed Urzędem Miasta i Gminy podejrzymy pasterzy czuwających przy stadach. A w Sanktuarium przed godz. 12.00 Trzej Królowie dotrą do żłóbka i oddadzą hołd Królowi Królów. Potem będzie Msza św. Prosimy o możliwe przebieranie w stroje postaci jasełkowych. I wszystkich zapraszamy.
  3. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.