IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2024 r.

1. Dziękujemy księdzu Danielowi Koprowi – ojcu duchownemu naszego Seminarium za głoszenie rekolekcji. A oto program na następne dni:
    2. Gorzkie Żale o godz. 8.45 i po Mszy św. o godz. 12.00, a w Łuszczaczu po Mszy św.
    3. Poświęcenie książeczek dla dzieci przed I Komunią św. będzie na Mszy św. o godz. 12.00.

1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00. Bezpośrednio po tym nabożeństwie zostanie odprawiona Msza święta, a po Mszy możliwość ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Zapowiadamy już dzisiaj, że następna Droga Krzyżowa, w piątek – 22 marca będzie dopiero po Mszy św. o godz. 17.00. I będzie odprawiana Aleją NMP do Kaplicy na Wodzie. Przygotowują ją wspólnoty duszpasterskie istniejące przy naszej parafii.

1. Wypada już piąta niedziela Wielkiego Postu zwana I-szą Niedzielą Męki Pańskiej lub Niedzielą Czarną. Zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Sitańca – 500 zł.; z Krasnobrodu i ze Zwierzyńca – jako dziesięcina – po 400 zł.; z Kolonii Partyzantów, z Krasnobrodu, z Chmielka, z Krakowa, ze Szczebrzeszyna i z Szopowego – po 100 zł. i z Adamowa – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Hutek – 1500 zł.; z Majdanu Wielkiego – 700 zł.; z Krasnobrodu – raz 500 zł., 3 razy po 200 zł., raz 150 zł. i 2 razy po 100 zł.; z Dereźni Solskiej, z Olsztyna, z Tarnowca i z Zamościa – po 200 zł.; z Aleksandrowa, z Tomaszowa i z Żorów – po 100 zł.; z Sosnowca – 60 zł.; z Krynic, z Miłocina i z Szarowoli – 50 zł.
    2. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa wpłynęły ofiary: KŻR z Klocówki – 200 zł., KŻR Zofii Dziura z Zielonego – 200 zł., KŻR Krystyny Guzowskiej z Krasnobrodu – 380 zł, KŻR Celiny Margol z Krasnobrodu – 300 zł., Wspólnota Galilea – 200 zł., Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca – 400 zł.; oraz bezimiennie: z Krasnobrodu i z Zielonego – po 100 zł. Wielkie, serdeczne podziękowanie. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wynagrodzi.
    3. Powoli rozpoczynamy prace przy murze ogrodzeniowym.
    4. Miło nam ogłosić, że jest już 3 numer gazetki parafialnej, a w nim m.in.: plan rekolekcji, formularz duchowej adopcji i wiele ciekawych artykułów
    5. Już po raz drugi organizujemy Krasnobrodzką Drogę Krzyżową, przejście 11 km w ciszy. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o godz. 20.00 Mszą św. w Sanktuarium. Odbiór rozważań w zakrystii.
    6. Zapraszamy na wyjazd do kina w Zamościu na film POWOŁANY 2. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w przyszły wtorek – 19 marca o godz. 1820.
    7. Do nabycia w zakrystii tygodnik katolicki Niedziela w cenie 10 zł.
    8. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane palmy. Rozprowadzać będą członkowie Fundacji „Żyj im. Marty Szynal”. Dochód na leczenie dzieci chorych na nowotwory.
    9. Dziś w całej diecezji zbierane są ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość. Prosimy o pomoc ministrantów i lektorów.
    10. KOMUNIKAT: W dniu 04 marca 2024 r. w Kurii Biskupiej w Zamościu odbyło się spotkanie Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka z przedstawicielami Rolników, Pszczelarzy i Hodowców z terenu naszej diecezji, którzy aktualnie podejmują akcje protestacyjne w sprawach:
  1. niekontrolowanego napływu żywności spoza Polski na nasz teren, z którą polscy rolnicy nie są w stanie cenowo konkurować;
  2. unijnej polityki tzw. zielonego ładu, stawiającej sobie na celu ograniczenie produkcji rolnej w Unii Europejskiej – w tym także i w Polsce – co grozi niemal całkowitą likwidacją rolnictwa a w przypadku naszej zdecydowanie rolniczej diecezji, zniszczeniem tego co jest podstawowym warunkiem egzystencji większości mieszkańców tej ziemi – ludzi mających tutaj swoją ojcowiznę i rolne gospodarstwa.

Biskup Diecezjalny w imieniu lokalnego Kościoła zamojsko-lubaczowskiego wyraził postawę bliskości z polskimi rolnikami – w sposób szczególny z tymi, którzy pracują na terenie roztoczańskiej ziemi. Biskup potwierdził także uznanie dla rolników i zapewnił o duchowym oraz modlitewnym wsparciu dla tych, którzy uprawiając ziemię realizują tak zaszczytne życiowe powołanie.

Biskup kieruje również do Diecezjan następujący apel:

Proszę wszystkich duszpasterzy i wiernych, aby podczas nabożeństw liturgicznych, w niedzielnych, a także codziennych Mszach św., jak również w osobistych modlitwach włączali do swych intencji oraz do Modlitwy Wiernych jedno wezwanie za naszych rolników żywiących nasz naród i broniących podstawowych chrześcijańskich wartości, a także domagających się dla rolników sprawiedliwości i szybkiego rozwiązania obecnej dramatycznej sytuacji dla polskiego rolnictwa.

1. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej o błogosławione owoce rekolekcji i w intencji rolników.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W PARAFII NAWIEDZENIA NMP W KRASNOBRODZIE

10 – 13 marca 2024 r.

Rekolekcjonista – Ks. Daniel Koper – Ojciec duchowny WSD naszej Diecezji

Niedziela 10 marca:

8.45 – Gorzkie Żale dla dzieci i młodzieży

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

10.30 – Msza św. z nauką dla wszystkich

12.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich (Gorzkie Żale)

Poniedziałek 12 marca:

9.00 – Msza św. z nauką dla kobiet

12.30 – Msza św. z nauką uczniów i nauczycieli ZS w Krasnobrodzie

15.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich – kościół filialny  w Łuszczaczu

Wtorek 13 marca:

9.00 – Msza św. z nauką dla mężczyzn

12.30 – Msza św. z nauką uczniów i nauczycieli ZS w Krasnobrodzie

15.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich – kościół filialny  w Łuszczaczu

Środa 14 marca:

Zakończenie rekolekcji na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 12.30 – dla uczniów i nauczycieli ZS w Krasnobrodzie, o godz. 15.00 – kościół filialny w Łuszczaczu i 17.00 – dla wszystkich.

Spowiedź św.:

Poniedziałek i Wtorek – pół godziny przed Mszami św.

Spowiedź w Łuszczaczu – w poniedziałek i wtorek od godz. 14.30.

Chorych w Łuszczaczu i Róży odwiedzamy w poniedziałek o godz. 14.30.