OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.10.2022

1. Po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła nasi harcerze będą rozprowadzali znicze, z których dochód przeznaczony będzie na ich rozwój i działalność. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć skautów, to do tego zachęcamy.

1. Nabożeństwa różańcowe dziś i jeszcze jutro będą o godz. 16.30. Natomiast od wtorku będzie to różaniec połączony z czytaniem wypominków i będzie codziennie także o godz. 16.20. Zapraszamy.
    2. Zapraszamy serdecznie na Seminarium Odnowy Wiary. Spotkanie odbędzie się jutro po Mszy św. o godz. 17.00.
    3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 12.00wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Zakończenie procesji przy grobach żołnierskich. Zostanie tam odczytany modlitewny apel poległych. Po procesji poświęcenie pomników i krzyży – rozpoczęcie od strony szkoły. O godz. 18.00 na cmentarzu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za poległych na wojnach, pomordowanych w obozach niemieckich, na Wołyniu i w łagrach sowieckich oraz za zmarłych, którzy kiedykolwiek brali udział w tym nabożeństwie. Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie modlitw przy grobach kapłanów, tuż za główną bramą. W czasie procesji niesiemy lampiony. Na cmentarzu w tych dniach będą klerycy, którzy będą zbierać wypominki. Wypełnione kartki wypominkowe można też składać w zakrystii.
    4. W środę 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. odprawimy o godz. 00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy żałobna procesja na cmentarz, zakończenie przy Pomniku Powstańców z 1863 r. Po procesji poświęcenie krzyży i pomników. I uwaga: na godz. 16.20 zapraszamy wszystkie rodziny, z których ktoś odszedł do Pana od ubiegłorocznego Dnia Zadusznego. Będziemy imiennie wyczytywali tych zmarłych i zapalali symboliczny znicz. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie ma Mszy św. w kościołach dojazdowych.
    5. W czwartek I czwartek miesiąca. Módlmy się w tym dniu szczególnie za powołanych: kapłanów, zakonników, zakonnice oraz przygotowujących się do kapłaństwa. Po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.
    6. W piątek I piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, 7.30 i o godz. 17.00. Spowiedź pół godziny wcześniej.
    7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP.

III. W przyszła niedzielę.

1. Z racji I niedzieli miesiąca w Sanktuarium i w kościołach dojazdowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i zawierzenie się Sercu Jezusowemu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
    2. Będziemy tez gościli Ojca z Hospicjum Santa Galla z Łabuniek.
    3. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w tym tygodniu na remont Sanktuarium: bezimiennie – 500 zł. i 200 zł., z Komarowa – 500 zł., z Nowej Wsi i z Aleksandrowa – po 200 zł., z Lublina, z Siedlisk, z Sitańca, z Tereszpola i z Tomaszowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Pniówka – 400 zł., z Podklasztoru – 300 zł., z Lichenia Starego – 200 zł., z Krasnobrodu i z Dereźni Solskiej – po 100 zł., z Biłgoraja – 50 zł. i z Zamościa – 20 zł. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wszystkim ofiarodawcom wszelkie potrzebne łaski. Skończyliśmy wykonanie elewacji w wirydarzu i powoli kończymy elewacje i muru od strony wjazdu na podwórko. Zakończone też zostało oświetlenie korytarzy. Zerwana też została w dużym stopniu podłoga na górnym korytarzu.
    2. Od 1 do 8 listopada włącznie możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
    3. Odpust zupełny można także uzyskać w Dniu Zadusznym przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie wyżej podanych modlitw. W związku z tym niech w Dniu Zadusznym będą otwarte wszystkie kaplice dojazdowe i kościół parafialny. Jednorazowo można uzyskać odpust tylko dla jednego zmarłego.
    4. Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom Niemirówka za wczorajsze wywożenie i segregację śmieci na cmentarzu. Zapraszamy na jutro mieszkańców Łuszczacza numery – 1 – 50.
    5. Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 10 zł. oraz kalendarze rolnicze książkowe – po 35 zł. oraz ścienne KTZ i nasze krasnobrodzkie jako cegiełka na remont tego przybytku Matki Bożej.
    6. Organizujemy konkurs z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych pt. „Twoja twarz znanego świętego”. Konkurs polega na tym, że przebieramy się w postaci świętych Kościoła oraz mówimy krótką historię jego życia (co robił, kim był, gdzie żył itp. Jutro na Mszy św. o godz. 17.00 będzie rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Na Mszę św. przychodzimy już przebrani. Zapisy chętnych u ks. Andrzeja i u ks. Łukasza.
    7. Modlitwa do Pani Roztocza.