I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024 r.

1. O godz. 8.45 oraz po Sumie. Gorzkie Żale.
    2. Po Mszy o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

1. W piątek o 16.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta i adoracja Drzewa Krzyża św. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

1. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Radomia – 500 zł.; z Poznania – 400 zł.; z Majdanu Wielkiego – 200 zł.; z Biłgoraja – 150 zł.; z Krasnobrodu – 2 razy i z Zamościa – też 2 razy po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Dominikanówki – 500 zł.; z Lublina – raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Łuszczacza i z Łabuń – po 200 zł.; z Zaborecznego – 150 zł.; z Kolonii Partyzantów, z Aleksandrowa, z Goszczy, z Ostrowca, ze Szczecina i z Zamościa – po 100 zł.; z Zamościa – 50 zł. i z Warszawy – 10 zł. Jakubowic Konińskich. Także wielkie, serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę dzisiaj i nie tylko dzisiaj. Niech Bóg wynagrodzi każdemu, kto wspomaga ofiarami ten Dom Matki Bożej.
    2. Zachęcamy do głębokiego przeżywania okresu Wielkiego Postu poprzez udział w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz przez osobiste umartwienia i specjalne postanowienia. Niech jednym z postanowień będzie sięgnięcie po prasę katolicką i dobrą książkę. Mamy piękne świadectwa osób, które u Siostry Jadwigi zaopatrzyły się w książki, jak to zmieniło ich myślenie
      i nastawienie do życia. Polecamy dziś tygodnik „Niedziela”.
    3. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
    4. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w IV niedzielę Wielkiego Postu, a poprowadzić je Ks. Daniel Koper – ojciec duchowny naszego Seminarium Duchownego.
    5. Otrzymaliśmy z Caritasu i są już w zakrystii paschaliki i czekoladowe baranki na stół wielkanocny.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.