X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

1. Zygmunt Niedźwiedź serdecznie dziękuje za ofiary złożone na misję Kamilianów w Gruzji.
    2. Rada rodziców oraz społeczność szkolna Zespołu Szkół w Krasnobrodzie serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy i Miasta Krasnobród oraz gości na IV Festyn Rodzinny, który odbędzie się dzisiaj przy budynku szkoły. Rozpoczęcie o godzinie 14:00.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Sanktuarium odprawiamy codziennie o 17.30. Zapraszamy.
    2. We wtorek 13 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie przy Kaplicy Objawień na Wodzie. Jeśli będzie padało, to wszystko będzie w Sanktuarium.
    3. Krąg Biblijny, czyli dzielenie się Słowem Bożym będzie we środę po Mszy św. o godz. 18.00.
    4. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie Oktawy uroczystości Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, procesja eucharystyczna na Kalwarii. Po procesji poświęcenie wianeczków i błogosławieństwo dzieci. Procesję obsługuje OSP z Majdanu Wielkiego. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała odbędzie się również w Łuszczaczu o godz. 18.00. z racji trzeciego czwartku, po procesji będzie modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
    5. W piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy” pod zwykłymi warunkami (stan łaski, modlitwa w intencjach Papieża), nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    6. Zebranie Rady Duszpastersko-Ekonomicznej odbędzie się w piątek o godz. 19.00. Zapraszamy członków.

1. Jesteśmy zaproszeni na Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego. Świętowanie odbędzie się na Błoniach przy Zalewie w Krasnobrodzie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 i będzie trwało do godz. 19.00.
    2. W Majdanie Wielkim będzie sprawowana Suma odpustowa ku czci św. Brata Alberta o godz. 12.00. W tym dniu nie ma Mszy św. w Dominikanówce i Majdanie Małym. Spowiedź święta dla mieszkańców Majdanu Wielkiego w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w tamtejszej kaplicy. Bardzo prosimy wszystkich mieszkańców Majdanu Wielkiego o skorzystanie ze spowiedzi i odpustu.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium: z Majdanu Wielkiego – 1400 zł., z Krasnobrodu – raz 1000 zł., raz 500 zł., raz 200 zł. i dwa razy po 100 zł., z Kaczórek – raz 400 zł. i raz 100 zł., z Hutek, z Lublina, z Mińska i z Zamościa – po 200 zł., z Kolonii Partyzantów, z Zielonego, i z Tomaszowa – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Podklasztoru – raz 300 zł i raz 100 zł, z Krasnobrodu – da razy po 200 zł., i dwa razy po 100 zł., z Zamościa – raz 200 zł., raz 20 zł. i raz 15 zł., z Dereźni Solskiej, ze Świdnika i z Tomaszowa – po 200 zł., z Biłgoraja i z Tomaszowa – po 100 zł., z Krynic i z Sosnowca – po 50 zł. Wielkie serdeczne dzięki za każdą złotówkę. Także za te składane na tacę. Niech Matka Boska Krasnobrodzka wyprasza wam wszelkie potrzebne łaski.
    2. Dziękuję paniom, które w piątek zasadziły bukszpan i lawendę w wirydarzu. Trwają prace przy odnowieniu figury Matki Bożej w wirydarzu i montowane narzędzia teleinformatyczne. Rozpoczęliśmy też remont konserwatorski Kaplicy na Wodzie.
    3. 18 czerwca w Górecku Kościelnym odbędzie się II Exodus Rodzin pod hasłem: Świętość dla każdego. Wspólna modlitwa, konferencje, koncerty i świadectwa oraz atrakcje dla dzieci. Gośćmi będą: ks. Eugeniusz Derdziuk, Julia i Grzegorz Kopala oraz zespół PAW. Zapraszamy wszystkich. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej exodusrodzin.pl
    4. Krasnobrodzkie Stowarzyszenie Turystyczne organizuje szkolenie z zakresu wdrożenia procedur RODO dla jednostek branży turystycznej w terminie 19.06.2023 godz.10.00 Krasnobrodzkiego Domu Kultury (dolna sala). Koszt dla osób niebędących członkami Stowarzyszenia 50 zł.
    5. Do nabycia prasa katolicka: tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    6. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.