OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.12.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym:
  2. Dziś uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.
  3. Po Mszy św. o godz. 12.00 Modlitewne spotkanie Legionu Maryi.

1. We wtorek – ostatni dzień roku 2019. O godz. 16.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku: Msza św., nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, suplikacje i hymn Ciebie Boga wysławiamy. Za udział w nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
    2. W środę – Nowy Rok 2020 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Matki Odkupiciela – głównej Patronki naszej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Msze św. w Sanktuarium i w kościołach filialnych odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Majdanu Małego.
    3. W czwartek wspominamy w liturgii Kościoła św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
    4. W tym dniu jest pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.
    5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Msze św. pierwszo-piątkowe odprawimy o godz. 7.00, 7.30 oraz o godz. 17.00. Spowiedź św. przed Mszą św.
    6. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

1. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Krasnobrodzie po Sumie, a w kościołach filialnych po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na miesiąc styczeń oraz zmiana tajemnic różańcowych.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na Sanktuarium: rodzina z Szozdów – 500 zł. i mała dziewczynka z Krasnobrodu – 100 zł. i chłopcy z Majdanu Małego – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Biłgoraja i z Puław po 2000 zł., z Lulina – 1000 zł. z Adamowa – 600 zł., z Podklasztoru – 200 zł. i z Chełma – 150 zł.
    2. Styczniowy numer „Naszej Arki”.
    3. W tym tygodniu wizyta duszpasterska przebiegać będzie w następującym porządku:

Niedziela – 29 grudniaod godz. 16.00 – Bloki przy Al. NMP – 1 ksiądz i Dominikańska i Spokojna – 1 ksiądz.

Poniedziałek – 30 grudnia od godz. 8.30 – Wólka Husińska i Husiny – 4 księży; od godz. 15.00 – Dominikanówka – 2 księży od początku i od końca po obydwu stronach do środka. Środek niech cierpliwie czeka. Nowa Wieś – 1 ksiądz od początku do ul. Zamojskiej – podobnie przy końcu ul. kapłan będzie później.

Wtorek – 31 grudnia   od godz. 8.30 – Hutków.

– Czwartek – 2 stycznia od godz. 9.00 – Kol. Partyzantów i Zaboreczno (2 księży),

od godz. 15.30 – Andersa i ok. 17.30 – blok przy 3 – Maja

– od godz. 15.30 – 3 – Maja jeden kapłan od Rynku po obu stronach i dwóch od Podklasztoru

Piątek – 3 stycznia             – od godz. 9.00 – Klocówka  2 księży

Sobota – 4 stycznia            od godz. 9.00 – Majdan Wielki II i III Przerwa i Saki: dwóch kapłanów od p. Korgi i dwu od strony Majdanu Małego.

Niedziela – 5 stycznia        od godz. 14.00 – Rynek i Nadrzeczna

od godz. 15.00 – Majdan Wielki I Przerwa 2 kapłanów od obydwu stron.

Poniedziałek – 6 stycznia od godz. 15.00 – Aleja NMP i Turzyniec 2 księży).

1. Wdzięczni jesteśmy za traktowanie wizyty pasterskiej w domu, jako takiej małej uroczystości. Bo tak jest. Sam Pan Jezus pragnie nawiedzić nasz dom w osobie kapłana. Stąd cieszy, gdy w miarę możliwości cała rodzina jest w domu i w odświętnych strojach. Piękne jest to, że wychodzicie po kapłana i odprowadzacie do następnej rodziny. Prosimy, by była przygotowana woda święcona. Wdzięczni też jesteśmy za dary serca składane na remont naszego Sanktuarium. Niektóre są bardzo pokaźne. Jeszcze raz prosimy, by zaznaczać co jest ofiarą parafię, a co na kolędę.
  2. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do Rady Duszpastersko-Ekonomicznej. Za tydzień wybory.
  3. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.