XV Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań.
    2. W Dominikanówce odbędą się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy 2 Pułku Strzelców Konnych. Święto pułku rozpocznie się od Mszy Świętej Polowej o godzinie 14.00.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – bł. Czesława, w sobotę – św. Marię Magdalenę.
    2. W najbliższy czwartek będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Zapraszamy i prosimy o modlitwę.
    3. W tym tygodniu do czwartku włącznie porządkujemy groby naszych bliskich. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywózka śmieci z cmentarza będzie w piątek i w sobotę. Do tej pracy kolejka wypada w piątek na mieszkańców Wólki Husińskiej, a w sobotę na mieszkańców Dominikanówki. Prosimy posiadaczy ciągników, by nimi przyjechali. Zapraszamy mężczyzn do ładowania śmieci i prosimy też panie, by przybyły z rękawicami do segregacji.

III. W przyszła niedzielę:

1. O godz. 12.00 na cmentarzu grzebalnym będzie Msza św. za zmarłych polecanych w modlitwach wypominkowych. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu i w kościele parafialnym o godz. 12.00. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży.
    2. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
    3. Drugi w tym roku koncert organowy w wykonaniu Michała Kopycińskiego – organy i Wojciecha Kopycińskiego – puzon rozpocznie się o godz. 17.00. Zapraszamy.

1. Ofiary na remont Sanktuarium: ze Świdnika – 1000 zł., z Majdanu Wielkiego – 500 zł., mieszkańcy ul. Partyzantów – 350 zł., z Krasnobrodu, z Nowej Wsi i z Lubartowa – po 200 zł., z Łuszczacza, z Kolonii Partyzantów, z Krasnobrodu, dwa razy z Biłgoraja, z Lublina, z Tomaszowa i z Zamościa – po 100 zł.. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – raz 2000 zł. i dwa razy po 100 zł., z Krasnobrodu – raz 1000 zł., trzy razy po 200 zł. i dwa razy po 100 zł., z Dominikanówki – raz 500 zł. i raz 100 zł., z Łabuń – 360 zł., z Lublina, z Pieńkowa k. Warszawy i ze Żdanowa – po 200 zł., z Lublina – 120 zł., z Jakubowic Konińskich i z Warszawy – po 100 zł. z Biłgoraja i ze Szczecina – po 50 zł. Wielkie Bóg zapłać za każdy dar serca. Trwają prace montażowe drzwi w łazienkach i prace wykończeniowe w piwnicy klasztoru.
    2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 10 zł. Zachęcamy też do zajrzenia do sklepiku w korytarzu klasztoru. Są tam pamiątki z Krasnobrodu i wiele ciekawych książek.
    3. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Medżugorje i organizujemy w dniach 10 – 10 sierpnia pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Informacje i zapisy w zakrystii.
    4. Proszono nas, by ogłosić, że „Mieszkańcy Miasta i Gminy Krasnobród zakwalifikowani do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa proszeni są o zgłaszanie się po odbiór żywności do remizy w Majdanie Wielkim w dniach od 20 do 22 lipca 2023 r. w godzinach 11 – 17. Podczas wydawania żywności będą prowadzone warsztaty kulinarne.
    5. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.