XVI Niedziela Zwykła – 23 lipca 2023

1. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach i spoczywających na naszym cmentarzu będzie dzisiaj na cmentarzu o godz. 12.00. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii.
    2. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. Intencją obejmujemy wszystkie nie poświęcone dotąd pojazdy, niezależnie w którym miejscu są zaparkowane, o ile taka będzie wola ich właścicieli. Przy okazji poświęcenia pojazdów będzie okazja złożenia ofiar na środki transportu dla misjonarzy.
    3. O godz. 17.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium drugi w tym roku koncert organowy. Gościmy dziś Wojciecha Kopycińskiego – puzon i Michała Kopycińskiego – organy. Zapraszamy.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Kingi, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, w środę. świętych Joachima i Anny. Jest to równocześnie dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków, w sobotę wspomnienie św. Marty.

III. W przyszła niedzielę:

1. Spotkanie Legionu Maryi po Mszy św. o godz. 12.00.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Majdanu Wielkiego – 1000 zł.; z Norwegii jako dziesięcina – 800 zł.; z Majdanu Małego – 300 zł.; z Krasnobrodu, z Tarnobrzegu i trzy razy z Zamościa – po 200 zł.; z Wrocławia – 150 zł.; z Majdanu Wielkiego, z Lipska, z Lublina, z Łukowej i ze Szczebrzeszyna – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Józefów – 2500 zł.; z Zamościa – raz 1000 zł. i raz 50 zł.; z Pruszkowa – 1000 zł.; z Krasnobrodu – raz 800 zł. i dwa razy po 100 zł.; z Biłgoraja – 600 zł.; z Warszawy – raz 500 zł. i raz 10 zł.; z Lublina i z Nowodworza k. Tarnowca – po 200 zł.; z Zaborecznego i z Białobrzegów – po 150 zł.; z Kwidzyna, z Tarnowa i z Tomaszowa – po 100 zł.; z Łęcznej i z Łukowa – po 50 zł. Jeszcze raz – wielkie, serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Dziękujemy także za te ofiary składane na tacę i do puszek w kościele i na korytarzu. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Krasnobrodzkiej błogosławi ofiarodawcom i ich rodzinom.
    2. Przygotowaliśmy małe folderki, które w największym skrócie ukazują to, jak Sanktuarium wyglądało przed remontem i jak wygląda obecnie. Pragniemy, by każda rodzina naszej parafii otrzymała taką pamiątkę. Ale też każdą rodzinę prosimy o pomoc w spłacie zadłużenia. Folderki znajdują się także przy wyjściu z Sanktuarium. Polecamy się też drogim pielgrzymom i gościom.
    3. Bóg zapłać osobom, które sprzątały cmentarz. I tak w piątek z Wólki Husińskiej z ciągnikami byli – Zbigniew Bukała, Mirosław Kudełka, Krzysztof Osuch i Janusz Saraban. Segregowali i ładowali w/w i Zofia Barabach, Grażyna Osuch i Andrzej Czapla. W sobotę z Dominikanówki z ciągnikami byli – Radosław Kawka i Stanisław Krzeszowski. Segregowali i ładowali w/w oraz Barbara Dworniczak, Julia Dworniczak, Anna Piechnik, Jolanta Tyrka, Jacek Krzeszowski, Daniel Nowakowski i Norbert Pasieczny. Dziękujemy tez strażakom z Dominikanówki, którzy dzisiaj służą na cmentarzu.
    4. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela – w cenie 10 zł.
    5. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej i modlitwa błogosławieństwa pojazdów.