XVIII Niedziela Zwykła – 06 sierpnia 2023

1. Dziś Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Suchowoli. U nas z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Hutkowa.
    2. Koncert Organowy w wykonaniu pana Wołodymyra Koszubę z Kijowa będzie dziś o godz. 17.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

1. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Dominika, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w czwartek św. Wawrzyńca, w piątek św. Klarę.

III. W przyszłą niedzielę

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztów – 11 września.
    2. Z racji 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie do Sanktuarium. Początek o godz. 18.00.

1. Ofiary na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: dziesięcina z Tomaszowa – 300 franków szwajc., Dziesięcina z Norwegii – 500 zł., z Lublina – raz 5000 zł. i raz 100 zł., z Zaborecznego – 1000 zł., z Wólki Husińskiej, z Tomaszowa, z Sitańca i z Zamchu – po 500 zł., dwa razy bezimiennie i raz z Tarnowa – po 300 zł., z Niemirówka, z Łuszczacza, z Hutkowa, z Zabrza, spod Nabroża i ze Szwajcarii – po 200 zł., z Jarosławia i z Lipiny – po 150 zł., z Krasnobrodu – raz 120 zł., raz 100 zł. i raz 50 zł., z Zamościa – cztery razy oraz z Majdanu Wielkiego, z Feliksówki, spod Tyszowiec, z Chełma, z Hrubieszowa, z Soli i z Warszawy – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Zamościa – 2000 zł., Z Bełżca i z Bydgoszczy – po 1000 zł., z Warszawy – 500 zł., z Krasnobrodu – raz 300 zł. i raz 200 zł., z Łęcznej – 250 zł., z Dereźni Solskiej, z Ożarowa i z Szarowoli – po 200 zł. oraz z Sosnowca – 50 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom przez wstawiennictwo Matki Boskiej Krasnobrodzkiej. Wczoraj była 383 rocznica Jej objawień na tym miejscu. Ona tu jest.
    2. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu – starajmy się podjąć w tym czasie dobre postanowienia.
    3. W dniach 10 – 11 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc Informacje i zapisy w zakrystii
    4. Organizatorzy akcji „MOTOSERCE” serdecznie zapraszają do udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbywa się dziś w godz. 10.00 – 14.00 na placu Siekluckiego w Zbiórce krwi towarzyszy wiele atrakcji, Szczegóły na plakatach i w Internecie.
    5. XXIX doroczna Pielgrzymka Legionu Maryi na Jasną Górę odbędzie się 8 i 9 września. Wyjazd w piątek, 8 września o godz. 13.00 spod Klasztoru. Powrót 9 września w godzinach wieczornych. Zapraszamy wszystkich legionistów, sympatyków Legionu Maryi oraz wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii oraz pod numerem 509 910 175. Koszt pielgrzymki 180 zł.
    6. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    7. Modlitwa do Pani Krasnobrodzkiej.